به گزارش افکارنیوز،

کاربران توییتر فیلمی را از لحظه خوش و بش احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب و مقامات سوریه به ریاست ولید معلم، وزیر خارجه این کشور در یکی از سالن‌های مقر سازمان ملل در حاشیه هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی این سازمان منتشر کردند.

اخبار بین‌الملل- این ویدیو نشان می‌دهد که ابوالغیط زمانی که با ولید معلم ، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه و بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل مواجه می‌شود به گرمی با آنها احوال‌پرسی می‌کند.

دبیرکل اتحادیه عرب در این دیدار کوتاه و اتفاقی با ولید معلم دیده‌بوسی هم کرده است.

طبق این ویدیو، ابوالغیط به مقامات سوریه می‌گوید: "عصر بخیر، خوب هستید؟ به خدا بسیار از دیدنتان خوشحالم". در مقابل فیصل مقداد نیز با تبسم به دبیرکل اتحادیه عرب می‌گوید: "مشخص است مشخص است."

این خوش و بش صمیمانه درحالی صورت گرفته است که عضویت سوریه در اتحادیه عرب از نوامبر سال ۲۰۱۱ و با آغاز درگیری‌های داخلی این کشور به حالت تعلیق درآمد و کشورهای عربی سفرای خود را از دمشق فراخواندند.

اما این روزها و با گذشت حدود هشت سال از این رویداد و همچنین بازگشایی سفارتخانه‌های امارات و بحرین در دمشق و پیروزی‌های ارتش سوریه و شکست گروه‌های تروریستی، سیگنال‌های مثبتی برای بازگشت دمشق به این نهاد مشاهده می‌شود.

ولید معلم امروز در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می‌کند.