به گزارش افکارنیوز،

رئیس جمهور ونزوئلا «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا  را متهم کرد که با تلاش جهت تغییر نظام در ونزوئلا، در پی  انحراف اذهان عمومی از ماجرای استیضاحش است.

اخبار بین‌الملل-  «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا در بازگشت از سفر خود به روسیه در این زمینه اظهار داشت، دونالد ترامپ برای منحرف کردن اذهان از موضوع استیضاح، در تلاش برای تغییر نظام در ونزوئلاست.

بر اساس این گزارش، آمریکا و گروهی از متحدان این کشور سوم بهمن ماه گذشته در اقدامی غیرقانونی «خوان گوایدو»، رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان «رئیس‌جمهور موقت» به رسمیت شناخته و مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجدداً به ریاست‌جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اعلام کردند.

مادورو در ادامه با اشاره به سخنرانی دونالد ترامپ در هفته گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت، چهره منزجر کننده ترامپ هنگام صحبت با «موجودات دست آموز امپریالیسم ایالات متحده» شرم آور بود.

رئیس جمهور ونزوئلا که سه شنبه گذشته برای دیدار با مقام‌های عالی رتبه روسیه وارد مسکو شده بود، در گفت‌‌وگو با یک رسانه روسی از این کشور به دلیل حمایت از حاکمیت ونزوئلا تشکر کرد.

مادورو در سخنرانی  هفته گذشته خود نیز تاکید کرده بود که ونزوئلایی‌ها اجازه نخواهند داد که کسی آن‌ها را تحقیر کند، زیرا آن‌ها خود را از نظر روحی و سیاسی آماده کرده‌اند تا قدرت خود را به نفع مردم ونزوئلا به کار گیرند.

در هفته‌های گذشته نیز هزاران نفر از مردم ونزوئلا در محکوم کردن اقدام جدید آمریکا علیه دولت ونزوئلا و در حمایت از نیکلاس مادورو، در «کاراکاس» پایتخت این کشور تظاهرات برپا کردند.