به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا که به دنبال جنجال‌ها بر سر تماس تلفنی‌اش در اواخر ماه ژوئیه با ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین و درخواست از این رییس جمهور  برای انجام تحقیقاتی علیه رقیب انتخاباتی ترامپ تحت فشار قرار دارد، در ویدئویی که در توییتر خود منتشر کرد، اظهار کرد، دموکرات‌ها حقوق آمریکایی را تهدید می‌کنند.

اخبار بین‌الملل- وی افزود: دموکرات‌ها می‌خواهند سلاح‌ها، خدمات درمانی، رای و آزادیتان را از شما بگیرند.

 ترامپ ادامه داد: هرگز نمی‌توانیم اجازه دهیم چنین اتفاقی رخ دهد. کشورمان هرگز این چنین در خطر نبوده است. خیلی ساده است. آن‌ها سعی دارند من را متوقف کنند چون من برای شما می‌جنگم و هرگز اجازه نمی‌دهم چنین اتفاقی بیفتد.

کمیته‌های کنگره که در حال انجام تحقیقات استیضاح ترامپ هستند، به مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا دستور داده‌اند که اسناد مربوط به اوکراین را ارائه کند. این کمیته‌ها همچنین قرار است گفتگوهایی را با پنج‌ تن از مقامات وزارت امورخارجه انجام دهند که روند آن در روزهای پیش‌رو آغاز خواهد شد.

از جمله این مقامات ماری یووانویچ، سفیر سابق آمریکا در اوکراین است که گزارش شده ترامپ اوایل سال جاری میلادی او را به خاطر مقاومت در برابر تلاش‌هایش برای اعمال فشار بر کی‌یف برای انجام تحقیقات علیه جو بایدن وادار به کناره‌گیری کرده است.