به گزارش افکارنیوز،

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس امروز یکشنبه در اظهاراتی گفت: از نخست وزیری استعفا نخواهم کرد تا مانع از تاخیر در روند برگزیت در پایان اکتبر شوم.

اخبار بین‌الملل- بر اساس این گزارش جانسون وعده داده است تا پایان اکتبر بریتانیا را با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج کند. این در شرایطی است که پارلمان انگلیس قانونی را تصویب کرده است که نخست وزیر را ملزم به تمدید مهلت قانونی برگزیت کرده است، البته اگر نمایندگان پارلمان توافق برگزیت را تصویب نکنند.

نخست وزیر انگلیس به شدت با این درخواست نمایندگان مخالفت کرده است.

جانسون در مصاحبه با بی بی سی در پاسخ به سئوالی درباره احتمال کناره گیری از قدرت و تعویق در مهلت قانونی برگزیت، گفت: هرگز تصمیمی برای استعفا از این سمت ندارم . مسئولیت هدایت حزب و کشور را در این شرایط سخت و دشوار بر عهده گرفته ام و می خواهم این روند را ادامه داده و کشور را از اتحادیه اروپا خارج کنم. معتقدم که این مسئولیت من است تا این کار را انجام دهم.

از سوی دیگر "مت هانکوک" وزیر بهداشت انگلیس نیز در اظهاراتی گفت: بریتانیا احتمالا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

وی در مصاحبه با اسکای نیوز تاکید کرد: بهترین راه این است که با توافق از اتحادیه اروپا خارج شویم ولی هنوز به توافق برگزیت دست پیدا نکرده ایم. قطعا احتمال برگزیت بدون توافق جدی است.