به گزارش افکارنیوز،

تارنمای «دویچه‌وله» آلمان در خبری اعلام کرده، پلیس این کشور در عملیات‌ امسال خود علیه راستگرایان افراطی سلاح زیادی را کشف کرده‌ به گونه‌ای که گزارش وزارت کشور آلمان نشان می‌دهد آمار سلاح‌های کشف شده نسبت به سال گذشته ۶۱ درصد رشد داشته است.

اخبار بین‌الملل- طبق اعلام وزارت کشور آلمان، امسال تعداد بیشتری از گروه‌های راستگرای افراطی در این کشور مسلح شده‌اند.

وزارت کشور آلمان مسلح شدن راستگرایان را در پاسخ به پرسش نمایندگان حزب چپ‌ها در پارلمان این کشور تایید کرده است.

 در ماه‌های اخیر، اعلام نتایج انتخابات پارلمانی و محلی در برخی کشورهای اروپایی، بهت و حیرت ناظران را به همراه داشته که چگونه، اقبال به راستگرایان تندرو و ضد مهاجر، در حال افزایش است.

موضوعی که روزنامه ایتالیایی «رپوبلیکا» از آن را «زلزله‌ای وحشتناک» دانسته و روزنامه «لوموند» فرانسه نیز آن را «موفقیت قدرتمندانه افراطیان راستگرا» ارزیابی کرده است.
روزنامه «تلگراف» چاپ هلند نیز پشت کردن به احزاب چپ و سنتی را «سیلی مضاعف» به «دولت‌های ائتلافی ناپایدار» توصیف کرده است.
هرچند احزاب راست‌ افراطی در برابر احزاب سنتی نتوانسته‌اند آرای بالایی کسب کنند،‌ اما همین افزایش اقبال عمومی نیز سبب شده تا میزان جرم و جنایت تندروها و اقدامات مسلحانه آنها در برخی کشورهای اروپایی بویژه آلمان افزایش یابد.

طبق گزارش شبکه اول رادیو و تلویزیون آلمان (ARD)، در سال گذشته ۵۶۳ جرم با انگیزه راستگرایانه به ثبت رسیده که از آن میان ۲۳۵ جرم خشونت‌آمیز بوده است.
پلیس در این پرونده‌ها به وضعیت ۱۰۹۱ اسلحه هم رسیدگی کرده است.

سال 2018 میلادی ۶۷۶ اسلحه برای چنین جرایمی توقیف شده بود اما آمار امسال نشان می‌دهد، تعداد سلاح‌های کشف شده در مقایسه با سال گذشته بیشتر شده و مقام‌های آلمانی از رشد ۶۱ درصدی این آمار خبر داده‌اند.
پلیس اعلام کرده، در رسیدگی به پرونده راستگرایان آلمانی انواع مختلف کلت، تفنگ و سلاح‌های تهاجمی و جنگی و همچنین تله‌های انفجاری و مواد آتش‌زا کشف شده‌ است.

«ماتیاس کونت» کارشناس مسائل راستگرایی از «انستیتوی دموکراسی و جامعه مدنی»، روند مسلح شدن راستگرایان آلمانی را  «وحشتناک» توصیف کرده و گفته: راستگرایان آلمانی آماده می‌شوند تا عملیات نظامی علیه اقلیت‌ها، مخالفان سیاسی و همچنین نمایندگان دولت انجام دهند.
کونت هشدار داده، هدف راستگرایان «ارعاب جامعه» است. ضمن آنکه بخشی از «گروه‌های راستگرای افراطی خواهان جنگ داخلی هستند.»

در بررسی و تحقیقات پیرامون مرگ «والتر لوبکه» فرماندار شهر «کاسل» سیاستمدار عضو حزب دموکرات مسیحی، نزدیک به ۴۶ تفنگ و سلاح گرم کشف شده است.

این سیاستمدار از حزب «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، پیش از مرگ خود بارها از سوی نیروهای راست‌ افراطی تهدید به مرگ شده بود.
در یک جلسه غیرعلنی  کمیسیون امور داخلی مجلس نمایندگان آلمان(بوندستاگ) نماینده دادستان فدرال آلمان در ارتباط با سلاح‌های کشف شده پرونده لوبکه گزارش داده که این سلاح‌ها و محل اختفای آن به صورت حرفه‌ای انتخاب شده بود.
لوبکه دوم ژوئن(تیر - مرداد) امسال در منزل مسکونی‌ خود در شهر «ولف‌هاگن» از فاصله نزدیک مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به‌ شدت مجروح شد و در بیمارستان جان خود را از دست داد.

لوبکه از جمله سیاستمدارانی بود که در سال ۲۰۱۵ میلادی از سیاست مهاجرپذیری آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، حمایت کرده بودند. این سیاستمدار در آن زمان حتی اعلام کرده بود که پشتیبانی از پناهجویان و آوارگان برای او یک اصل است و گفته بود، هر کس که نمی‌تواند با احترام به این اصل زندگی کند، می‌تواند از شهر کاسل برود.

از آن هنگام تا زمان مرگ لوبکه، بارها نامه‌هایی تهدیدآمیز به آدرس دفتر لوبکه در کاسل ارسال شده بود.