به گزارش افکارنیوز،

طبق نظرسنجی شبکه آمریکایی «ای‌بی‌سی‌نیوز»/ ایپسوس، نزدیک به دو سوم آمریکایی‌ها معتقدند که تشویق یک رهبر خارجی از سوی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کشورشان برای بی‌اعتبار کردن «جو بایدن» رقیب بالقوه‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی یک مسئله جدی است.

اخبار بین الملل- در این نظرسنجی از مردم آمریکا درباره تماس تلفنی ترامپ و «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین سوالاتی شده است.

بنا بر این گزارش، دموکرات‌ها حدودا سه برابر بیشتر از جمهوری‌خواهان این مکالمه را یک مشکل جدی می‌دانند. (۹۱ درصد دموکرات‌ها، ۳۲ درصد  جمهوری‌خواهان).

بر اساس اطلاعاتی که اخیرا فاش شده، رئیس‌جمهور آمریکا در تماسی تلفنی از همتای اوکراینی خود خواسته پرونده قضایی علیه هلدینگ «بریسما» را که «هانتر بایدن» پسر جو بایدن عضو هیأت مدیره آن است، پیش ببرد. هرچند ترامپ این موضوع را رد می‌کند، اما ظاهرا ترامپ برای تحت فشار قرار دادن کی‌یف، کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین را تعلیق کرده و تنها زمانی با پرداخت این کمک‌ها موافقت کرده است که زلنسکی به او اطمینان داده دادستان کل اوکراین پرونده بریسما را پیش می‌برد.

هلدینگ بریسما به فساد مالی متهم است و به نظر می‌رسد ترامپ تلاش داشته تا از طریق مفسد نشان دادن فرزند بایدن، شخص بایدن را هم بی‌اعتبار کرده و شانس او برای پیروزی در انتخابات را کاهش دهد.