به گزارش افکارنیوز،

ارتش چین احتمالا در رژه آتی خود یک موشک هسته‌ای از زرادخانه در حال پیشرفت خود را رونمایی خواهد کرد که قادر است در عرض ۳۰ دقیقه به خاک آمریکا برسد.

اخبار بین الملل- بنا به اعلام رسانه‌های چینی، موشک «دانگ فنگ ۴۱» یکی از مجموع سلاح‌های جدید زرادخانه پیشرفته این کشور، احتمالا در مراسم هفتادمین سالگرد به قدرت رسیدن حزب حاکم رونمایی خواهد شد. همچنین در این مراسم از پهپاد‌های فراصوت و یک ربات زیردریایی رونمایی می‌شود.

به نوشته ایندیپندنت این رژه جاه طلبی چین در برابر تایوان، ردیای چین شرقی و دیگر مناطق مورد مناقشه را به نمایش می‌گذارد. سایمون وزمان، از موسسه تحقیقات صلح استکهلم گفت به تائید بسیاری از ناظران از جمله ارتش آمریکا، این (سلاح) در حال نزدیک شدن به آنچه ما انجام می‌دهیم هستند و موجب نگرانی ما شده اند.

سای ژیجان، سخنگوی وزارت دفاع چین نیز گفت رژه روز سه شنبه ۱۵ هزار نیروی نظامی، بیش از ۱۶۰ هواپیما و ۵۸۰ قطعه تجهیزات نظامی نیز حضور خواهند داشت. سای از رونمایی از سلاح‌های جدید در این رژه خبر داد. این مقام چین تاکید کرد که بسیاری از این سلاح‌ها برای اولین بار به نمایش درخواهند آمد. آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا ماه ژانویه در گزارشی اعلام کرد چین توانایی‌های خود در بخش هسته ای، فضایی و دیگر بخش‌ها توسعه داده است.

آمریکا و چین رقابت جدی در بخش نظامی و تجاری با هم دارند. از زمانی که این دو کشور (چین و آمریکا) درگیر جنگ تجاری شده‌اند، چین غالبا آمریکا را به سبب خروج از معاهدات بین‌المللی و عمل نکردن به قوانین سرزنش کرده است.