به گزارش افکارنیوز،

ضیف الله الشامی، وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن پیروزی در محور نجران را به ملت یمن تبریک گفت.

اخبار بین الملل- ضیف الله الشامی در گفت‌وگو با تلویزیون المیادین گفت: شهروندان ما در عملیات انتقال اسیران با وجود حملات هوایی ائتلاف سعودی نقش مهمی داشتند.

الشامی افزود: این عملیات موازنه بازدارندگی را پس از گذشت پنج سال از تجاوزاتشان بازگرداند. دشمنان پس از عملیاتی که عمق خاک عربستان سعودی را هدف قرار داد بلافاصله ایران را به دست داشتن در آن متهم کردند.

الشامی تاکید کرد: ما توانایی پاسخ به هر تجاوزی را داریم و از هیچ چیزی هم نمی‌ترسیم.

او با بیان این که نیرو‌های یمنی می‌توانند موازنه نظامی را تغییر دهند و این چیزی است که اخیرا رخ داد، افزود: هرگونه پاسخ انتقام‌جویانه از طرف عربستان سعودی با پاسخی گسترده‌تر مواجه خواهد شد. آن‌ها می‌دانند که تنها راه حل برای آنها، موافقت با پیشنهاد مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن است.

وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن همچنین خاطرنشان کرد عربستان سعودی از طریق روزنامه‌ها فاش کرده که خواستار توقف جنگ است. عربستان سعودی باید بداند حملات آینده شدیدتر خواهد بود و باید با ابتکار و طرح المشاط موافقت کند.

ضیف الله الشامی گفت: هدف از اعلام این عملیات این است که به سعودی بگوییم ما می‌توانیم موازنه را تغییر دهیم.

او افزود: رسانه‌های سعودی نیز همانند ارتش این کشور در دام افتادند و پس از اعلام خبر اسارات هزاران نفر از نظامیان و مزدوران سعودی آن را تکذیب و انکار کردند، اما تصاویری که ما منتشر کردیم صحت این خبر را نشان داد و شاهد هستیم که در حال حاضر رسانه‌های سعودی سکوت اختیار کردند.

وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن تاکید کرد: دستان ما به طرف صلح دراز است و با کسی که با ما می‌جنگد، می‌جنگیم.