به گزارش افکارنیوز،

اسناد قضایی در آفریقای جنوبی نشان می‌دهد که «سعد الحریری» در سال ۲۰۱۳ مبلغی به میزان ۱۶ میلیون دلار را به یک مدل اهل این کشور هدیه داده است.

اخبار بین‌الملل- روزنامه «نیویورک تایمز» که به اسناد یک دادگاه در آفریقای جنوبی دست یافته، می‌نویسد الحریری با آن مدل آفریقایی در یک تفرجگاه ساحلی لوکس در کشور «جمهوری سیشل» آشنا شده و «رابطه‌ای» نیز با هم داشتند.

بر این اساس، الحریری در آن برهه متصدی پست نخست‌وزیری لبنان نبوده و انتقال پول نیز به نظر هیچکدام از قوانین این کشور یا آفریقای جنوبی را نقض نکرده است اما افشای خبر بذل و بخشش هنگفت او در زمانی که لبنان در آستانه بروز بحران مالی است، اهمیت دارد.

نیویورک تایمز در ادامه این گزارش نوشت: «بحران مالی در حال ظهور در لبنان، باعث تظاهرات‌های ضد دولتی شده است. همچنین الحریری و دولت لبنان قصد دارند در ماه جاری وضعیت اضطراری اقتصادی در این کشور اعلام کرده و اقدامات ریاضتی در پیش بگیرند».

بر این اساس، الحریری و تیم رسانه‌ای او به سوالات این روزنامه درباره هدیه ۱۶ میلیون دلاری یا رابطه‌ای که با مدل مذکور داشته، پاسخ ندادند. با این حال الحریری این هدیه را در فاصله زمانی بین دو نخست‌وزیری خود پرداخت کرده است.