به گزارش افکارنیوز،

«خالد بن فرحان آل سعود» شاهزاده معارض سعودی دوشنبه (۳۰ سپتامبر) در صفحه توئیتر خود فاش کرد که «بزودی زود شاهد این خواهیم بود که بن سلمان خیانت‌کار خود را شاه معرفی کند».

اخبار بین‌الملل- شاهزاده معارض سعودی مقیم آلمان با اشاره به مرگ «فیصل الشعیبی» محافظ گارد ملک سلمان در آگوست سال ۲۰۱۵ در مغرب و قتل اخیر محافظ دیگر وی به نام «عبدالعزیز الفغم» گفت که بن سلمان با حذف گارد حفاظتی پدرش، خیلی زود خود را به عنوان شاه عربستان سعودی معرفی می‌کند.

بن فرحان در ادامه فاش کرد که این طرح بن سلمان با همکاری و هماهنگی دستگاه اطلاعاتی آمریکا (سیا) اجرایی می‌شود. شاهزاده سعودی افزود: «طرحی که اجرا خواهد شد شامل تغییر گارد شخصی ملک سلمان و جایگزین کردن مزدوران بلاک واتر است تا زمینه برای اعلام محمد بن سلمان به عنوان شاه سعودی فراهم شود».

صبح روز یکشنبه مصادف با ۲۹ سپتامبر سال جاری (هفتم مهرماه) بود که منابع سعودی اعلام کردند «عبدالعزیز الفغم» محافظ شخصی ملک سلمان به دلیل «اختلاف شخصی با دوست خود به نام ممدوح بن مشعل آل علی به قتل رسید.

کشته شدن محافظ شخصی شاه سعودی به دست دوستش ممدوح، مورد تشکیک بسیاری از کاربران فضای مجازی و معارضان عربستانی قرار گرفته است؛ به خصوص اینکه نیروهای امنیتی قاتل را در محل ارتکاب جرم به ضرب گلوله کشته‌اند. سخنگوی پلیس سعودی گفته است که مأموران ناچار شدند ممدوح را به قتل برسانند تا از تلفات بیشتر جلوگیری کرده‌ باشند اما برخی کاربران نوشته‌اند که شاید کشته شدن سریع قاتل برای سر پوش گذاشتن بر روی برخی حقایق صورت گرفته است.

در همین ارتباط، «سعد الفقیه» معارض مشهور سعودی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «الخلیج اونلاین» گفت که «بن سلمان در قتل عبدالعزیز الفغم محافظ شخصی شاه سعودی نقش داشته و بن سلمان دستور قتل وی را داده است به خصوص اینکه الغفم در داخل کاخ ولی عهد سعودی کشته شده است».