به گزارش افکارنیوز،

دادگاه گروه راست افراطی "انقلاب چمنیتس" دوشنبه در دادگاه منطقه‌ای عالی درسدن آغاز شد. هشت مظنون ۲۱ تا ۳۲ ساله به "تشکیل یک سازمان راستگرای تروریستی" در شهر چمنیتس، واقع در شرق آلمان در سپتامبر ۲۰۱۸ متهم هستند.

ااخبار بین‌الملل- ین دادگاه که انتظار می‌رود دست‌کم تا آوریل ۲۰۲۰ ادامه پیدا کند، یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌هاست و شامل بیش از ۶۰ فایل و شهادت حدود ۷۵ شاهد عینی می‌شود. دادستان‌ها می‌گویند پنج تن از متهمان در سپتامبر ۲۰۱۶ در حمله‌ای علیه چندین تن از ساکنان خارجی در چمنیتس دست داشتند. آشوب‌های خشونت‌بار ضد مهاجران، سال گذشته پس از آنکه یک مرد آلمانی در ماه اوت یک پناهجوی سوری را با ضربات چاقو کشت، در این شهر شرقی آلمان به راه افتاد.   

شهر چمنیتس واقع در ایالت ساکسون از مخالفان سرسخت تصمیم آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان محسوب می‌شود که اجازه داد بیش از یک میلیون مهاجر در سال ۲۰۱۵ وارد آلمان شوند. حمایت از حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان و خصوصا جنبش ضد اسلامی پگیدا در اینجا بالاست. در انتخابات منطقه‌ای اوایل این ماه، حزب آلترناتیو برای آلمان ۲۷.۵ درصد رای به دست آورد و اندکی با ۳۲ درصد آرای محافظه‌کاران سوسیال دموکرات مرکل فاصله داشت.