به گزارش افکارنیوز،

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در گفت‌وگو با خبرنگاران تاکید کرد: من هرگز با رودی جولیانی دیدار نکرده‌اند و هرگز هم با او تلفنی گفت‌وگو نداشته‌ام.

 اخبار بین‌الملل- زلنسکی در سخنانش همچنین به این نکته اشاره کرد که بعد از تماس تلفنی اواخر ژوئیه با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا برای تحقیق علیه بایدن تحت فشار قرار نداشت.

بخشی‌ از گفت‌وگوهای تلفنی ۲۵ ژوئیه که کاخ سفید منتشر کرد، نشان می‌دهد ترامپ از زلنسکی خواسته تا تحقیقاتی درباره بایدن داشته باشد. جو بایدن از رقبای سیاسی مهم دونالد ترامپ است که نامزد پیشرو در انتخابات ۲۰۲۰ محسوب می‌شود.

زلنسکی سه‌شنبه گفت: می‌خواهم به شما بگویم که من هرگز فشاری را حس نکردم و افراد بسیاری در غرب و در اوکراین هستند که مایل هستند روی من نفوذ داشته باشند. اما من رئیس‌جمهوری کشور مستقل اوکراین هستم و معتقدم و امیدوارم که گام‌هایم نشان‌دهنده این مطلب باشد که نفوذ بر من غیر ممکن است.

شکایت یک مقام عضو جامعه اطلاعاتی آمریکا نشان می‌دهد، ترامپ رهبر اوکراین را تحت فشار گذاشت تا با رودی جولیانی و ویلیام بار، دادستان کل آمریکا "دیدار یا تلفنی گفت‌وگو کند." دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا با استناد به این اطلاعات، تاکید دارند همدستی ترامپ با یک دولتی خارجی برای کمک به مداخله در انتخابات ۲۰۲۰ محرز است و پرونده استیضاح را سنگین‌تر می‌کند.