به گزارش افکارنیوز،

منابعی در وزارت دفاع و مجتمع نظامی صنعتی نیروهای روسیه اعلام کردند، در این آزمایش‌ها نقص‌هایی در عملکرد سامانه‌های اس-۵۰۰ مشخص شد که در کوتاه‌ترین زمان قابل رفع است.

اخبار بین‌الملل- این منابع در ادامه اعلام کردند، آزمایش‌ها پایان یافته و موفقیت‌آمیز بوده است.

در این خصوص معاون سابق فرمانده نیروهای هوایی روسیه گفت، همه تجهیزات پیش از استفاده، در شرایط کار و آب و هوایی سخت آزمایش می‌شود و این اقدام باعث می‌شود نواقص این تجهیزات مشخص و مورد بررسی قرار گرفته و رفع شود.

وی افزود: شرایط آب و هوایی سوریه شرایطی ایده‌آل برای آزمایش است زیرا دمای بالایی داشته و گرد و غبار بسیار زیادی دارد و از طرفی هم وجود درگیری‌های مسلحانه مداوم، استفاده شبانه روزی از رادارها را ضروری می‌کند.

در این راستا، کارشناسان نظامی معتقدند، فعالیت سامانه اس-۵۰۰ به عملکرد موفقیت‌آمیز نقطه کنترل جنگی و سیستم جدید رادار این سامانه که قادر به رصد همه اهداف در تمامی ارتفاعات باشد، بستگی دارد.

اجزای این سامانه پیش از این هم در مرکز آموزش نظامی نیروهای هوافضای روسیه در استان آستاراخان در جنوب این کشور مورد آزمایش قرار گرفته بودند.

طبق گزارشات رسانه‌های غربی، سامانه اس-۵۰۰ توانست در جریان آزمایش‌ها به هدفی در مسافت ۴۸۱.۲ کیلومتری برخورد کند و برد آن ۸۰ کیلومتر بیشتر از دیگر سامانه‌های پدافند هوایی موجود در جهان است.

پیشتر دولت روسیه اعلام کرده بود، صنایع نظامی ملی سامانه‌های اس-۵۰۰ را در سال ۲۰۲۰ به ارتش تحویل می‌دهد.