به گزارش افکارنیوز،

«ماکسین واترز»، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا سه‌شنبه شب در حساب شخصی توئیتری خود از جمهوری‌خواهان خواست جلوی اتهام‌زنی‌های بی‌اساس «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا علیه افشاگر رسوایی اوکراین‌گیت را بگیرند.

اخبار بین‌الملل- واترز در توئیت خود نوشت: «از جمهوری‌خواهان می‌خواهم حرف‌های کثیف ترامپ علیه افشاگر [اوکراین‌گیت] نظیر جاسوس بودن او و به‌کار بردن زبان اراذل و اوباش [توسط ترامپ] در این خصوص که آن‌ها (افشاگران) باید کشته شوند را متوقف کنند».

نماینده ایالت «کالیفرنیا» در کنگره در ادامه توئیت خود نوشت: «استیضاح برای ترامپ کافی نیست. او باید زندانی شود و به سلول انفرادی انداخته شود. اما در حال حاضر استیضاح یک ضرورت است».

ماکسین واترز که رئیس کمیته  خدمات مالی کنگره آمریکا است، جزو اولین نمایندگانی است که خواهان استیضاح ترامپ شدند.

چندی پیش یک مقام اطلاعاتی سابق آمریکا افشا کرد که ترامپ از «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین درخواست کرده است به او کمک کند تا «جو بایدن» رقیب انتخاباتی وی در سال ۲۰۲۰  را از میدان به در کند.

این اتهامات موجب شد «نانسی پلوسی»، رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا روز ۳ مهرماه رسماً آغاز تحقیقات برای استیضاح رئیس‌جمهور این کشور را به دلیل مسائل مطرح‌شده در ارتباط با گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین را اعلام کند.