به گزارش افکارنیوز،

روزنامه فرانسوی لوفیگارو گزارش داد قتل عبدالعزیز الفغم، محافظ شخصی سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی در جدّه، شایعاتی را مبنی بر نقش محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در این رویداد با هدف عزل پدرش به وجود آورده است.

اخبار بین الملل- این شایعات پس از آن جدّی‌تر شد که این موضوع به برکناری رئیس دربار سعودی و انتصاب فهد العیسی از افراد نزدیک به محمد بن سلمان به جای او مرتبط گردید.

برخی معتقدند که قتل الفغم نشانه تمایل بن سلمان برای برکناری پدر بیمار ۸۳ ساله اش است؛ زیرا وی می‌خواهد پیش از شکست احتمالی ترامپ در انتخابات سال آینده میلادی به پادشاهی برسد. وی تلاش می‌کند علیرغم رویدا‌های اخیر که موجب تضعیف او شده، ابتکار عمل را به دست گیرد. البته دولت امارات که متحد او به شمار می‌آید اکنون در خصوص توان او برای رهبری سعودی دچار تردید شده است.

این روزنامه فرانسوی احتمال می‌دهد که ریاض پیشنهاد آتش بس جنبش انصارالله یمن را که اخیراً مطرح شد، پذیرفته باشد و این پرسش را مطرح کرده که عربستان سعودی در حالیکه افزون بر محافظان شخصی خارجی برای حفظ امنیت خود به قدرتی خارجی اتکا دارد چگونه می‌خواهد قدرتی واقعی و نوگرا باشد. بن سلمان شاهزاده‌ای است که اصلاحات ظاهری صورت گرفته توسط او به ویژه در خصوص حقوق زنان با بازداشت‌های گسترده فعالان در حوزه حقوق زنان تناقض دارد.