به گزارش افکارنیوز،

کاخ سفید قرار است امروز با ارسال نامه‌ای به نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کند تا زمانی که کل قانونگذاران مجلس، استیضاح او را به طور رسمی تائید نکنند، لزومی به موافقت و همکاری با آن‌ها نمی‌بیند.

اخبار بین الملل- پایگاه خبری آکسیوس گزارش داد ترامپ و کاخ سفید در نظر دارند تا دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا را مجبور به اعلام موضع رسمی درباره استیضاح کنند. آکسیوس با استناد به گفته منابع جمهوری خواه از تلاش کاخ سفید در این زمینه خبر داد.

پیش نویس نامه به نانسی پلوسی و رؤسای شش کمیته مجلس نمایندگان آمریکا که در تحقیقات مربوط به استیضاح ترامپ مشارکت دارند پنج شنبه شب آماده شد، اما هنوز جمع بندی و امضا نشده است.

در پی رسوایی تازه مکالمه تلفنی ترامپ و همتای اوکراینی او، که تلاش رئیس جمهور آمریکا را برای کمک گرفتن از دولت‌های خارجی برای اقدام علیه مهمترین رقیب انتخاباتی خود در سال ۲۰۲۰ را برملا کرد، پلوسی اعلام کرد کنگره تحقیقات مربوط به استیضاح ترامپ را آغاز خواهد کرد.

به تازگی افشاگری ناشناس اعلام کرد ترامپ در چندین تماس تلفنی با ولادیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی خود خواستار تسریع تحقیقات درباره فساد مالی پسر جو بایدن شده است. به دنبال این خبر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد این مجلس بررسی رسمی استیضاح ترامپ را به اتهام نقض قسم خود آغاز می‌کند.

محتوای گفت‌و‌گوی ترامپ و رئیس‌جمهور اوکراین که بوسیله افشاگر جامعه اطلاعاتی آمریکا فاش شد، رسوایی بزرگی برای ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به همراه داشته و او را در معرض استیضاح قرار داده است. او طی تماسی تلفنی در ۲۵ ژوئیه از رئیس‌جمهور اوکراین خواسته بود تا تحقیقات درباره فساد مالی جو بایدن و پسرش را تسریع بخشد. افشای این موضوع باعث شد دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر گزینه استیضاح را مطرح کنند.

در پی این رسوایی ۲۱۹ نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا خواهان استیضاح ترامپ شدند.

در همین حال، ترامپ به تازگی در کاخ سفید به صورت علنی اعلام کرد چین هم باید درباره فساد جو بایدن، معاون باراک اوباما و پسرش تحقیق کند!