به گزارش افکارنیوز،

محمد الهندی، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی با اشاره به تحریم انتخابات پارلمانی و ریاست تشکیلات خودگردان از سوی این جنبش، اظهار کرد: این انتخابات در چارچوب توافقنامه اسلو میان سازمان آزادی‌بخش فلسطین و اسرائیل برگزار می‌شود.

اخبار بین‌الملل- الهندی گفت: موضعگیری اعلام شده جهاد اسلامی درباره انتخابات، تنها موافقت با مشارکت در شورای ملی است و این جنبش در هیچ‌ انتخاباتی در چارچوب اسلو هرگز شرکت نخواهد کرد.

این عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی افزود: فرصتی برای مردم فلسطین وجود دارد که وحدت داخلی خود را براساس حمایت از اصول، تقویت پایداری و لغو محاصره بازگردانند، ما نباید تا این دوره در خصم و پراکنده باشیم.

وی در ادامه گفت: علت این اختلاف توافقنامه اسلو بود و نه اختلافات بر سر قدرت و یا به دلیل کنترل حماس بر نوار غزه، اسلو می‌خواهد ما را تسلیم معامله قرنی کند که همه و در راس آنها خود تیم اسلو با آن مخالف هستند.

جهاد اسلامی در انتخابات‌های پارلمانی و ریاست تشکیلات گذشته که به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ برگزار شدند، شرکت نکرد اما در انتخابات شهرداری‌ها که در اراضی فلسطین برگزار شد، حضور یافت.

این جنبش از پیوستن به سازمان آزادی‌بخش فلسطین خودداری کرده و بر لزوم اصلاح این سازمان پیش از پیوستن به آن تاکید دارد، زیرا این سازمان بر اساس توافقنامه اسلو که در سال ۱۹۹۴ به امضا رسید، رژیم صهیونیستی را به رسمیت می‌شناسد.