به گزارش افکارنیوز،

«احسان عطایا» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان اعلام کرد، آزادسازی هر وجب از خاک مقدس فلسطین وظیفه هر فلسطینی است .

اخبار بین‌الملل- وی در گفت‌وگویی تلویزیونی تصریح کرد: آزادسازی فلسطین در رأس اولویت‌های جنبش جهاد اسلامی فلسطین است، جنبشی که مقاومت را به عنوان راه آزادسازی در پیش گرفته و از زمان تأسیس تا کنون اصول خود را حفظ کرده است. این جنبش «فتحی شقاقی» دبیرکل خود و بسیاری از فرماندهان و مجاهدان دیگر را در راه فلسطین تقدیم کرده و هنوز هم تقدیم می‌کند.

عطایا گفت، از نظر جهاد اسلامی انتخابات رژیم صهیونیستی تغییری در مسیر مبارزه ایجاد نمی‌کند زیرا این رژیم جنایتکار است و تفاوتی میان احزاب چپ‌گرا یا راست‌گرای آن نیست، باید از این رژیم خلاص شد.

وی ضمن اعلام اینکه فلسطین امروز مورد زشت‌ترین توطئه‌ها از جمله یهودی‌سازی قدس، لغو حق بازگشت و اسکان دائمی آنها در خارج و مانند آن قرار گرفته، خواستار بیداری امت اسلام برای آزادسازی این سرزمین شد.

عطایا تأکید کرد، پروژه آمریکایی-صهیونیستی برای تجزیه کشورهای عربی و تشکیل «خاورمیانه» جدید به نفع رژیم صهیونیستی با توطئه کشورهای غربی و عربی تلاش می‌کند.

این عضو جهاد اسلامی ضمن تأکید بر آنکه تنها راه آزادسازی سرزمین فلسطین «مقاومت» است، افزود، افزایش قدرت نظامی مقاومت باعث شده رژیم صهیونیستی دچار سردرگمی شود. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تلاش دارد با اظهاراتی رسانه‌ای مانند تهدید به حمله به غزه، بار دیگر نخست‌وزیر شود اما جرأت این موضوع را ندارد زیرا غزه گورستان سربازانش خواهد شد.

امروز (شنبه) سی و دومین سالروز تأسیس جنبش جهاد اسلامی است و قرار است راهپیمای گسترده‌ای در نوار غزه انجام شود.