به گزارش افکارنیوز،

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد وزارت خارجه پاسخ اولیه‌ای را به درخواست کنگره این کشور برای ارائه اسناد مربوط به ماجرای رسوایی جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ارتباط با اوکراین را داده است.

اخبار بین الملل- پمپئو امروز (شنبه) در کنفرانس خبری در یونان اعلام کرد: وزارت خارجه شب گذشته نامه‌ای را به کنگره ارسال کرد که پاسخ اولیه این وزارتخانه به درخواست ارائه اسناد از سوی کنگره بوده است. ما همه آنچه لازم است را برابر قانون صراحتا انجام خواهیم داد.

در پی افشای اینکه ترامپ در جریان مکالمه تلفنی در ۲۵ جولای از همتای اوکراینی خود خواسته بود تحقیقاتی را علیه جو بایدن، رقیب دموکرات او و پسرش صورت دهد، دموکرات‌های مجلس نمایندگان تحقیقاتی را به منظور بررسی امکان استیضاح رئیس جمهور آغاز کرده اند. وزیر خارجه آمریکا گفت کاملا مشخص است که انگیزه‌های سیاسی در انجام این تحقیقات دخیل است.

کمیته نظارت و اصلاحات مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته در احضاریه‌ای به «میک مولوینی» سرپرست کارکنان کاخ سفید، خواستار ارائه مدارک مربوط به تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا طی دو هفته آینده شد.

محتوای گفت‌وگوی ترامپ و ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین که بوسیله افشاگر جامعه اطلاعاتی آمریکا فاش شد، رسوایی بزرگی برای ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به همراه داشته و او را در معرض استیضاح قرار داده است. او طی تماسی تلفنی در ۲۵ ژوئیه از رئیس‌جمهور اوکراین خواسته بود تا تحقیقات درباره فساد مالی جو بایدن و پسرش را تسریع بخشد. افشای این موضوع باعث شد دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر گزینه استیضاح را مطرح کنند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین نسبت به حصول پیشرفت در دور تازه مذاکرات هسته‌ای میان واشنگتن و پیونگ یانگ ابراز امیدواری کرد.

مقامات آمریکا و کره شمالی در تلاش برای پایان دادن به بن بست چند ماهه مذاکرات هسته‌ای دو کشور امروز (شنبه) با هدف ازسرگیری این مذاکرات وارد استکهلم، پایتخت سوئد شدند.