به گزارش افکارنیوز،

یکی از مخالفان سعودی فعال در فضای مجازی که خودش را مجتهد معرفی می‌کند، گفت: محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی نه تنها از خطوط مقدم جبهه‌های درگیری بازدید نخواهد کرد بلکه به دلیل ترس از موشک‌های حوثی‌ها (جنبش انصار الله یمن) از حضور در پشت جبهه‌ها نیز خودداری خواهد کرد.

اخبار بین الملل- مجتهد در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: ‌نیرو‌های مسلح در خطوط پشت جبهه دو هفته است که در شرایطی خسته کننده و نگرانی قرار دارند زیرا آن‌ها برای بازدید بن سلمان از مناطق جنگی آماده هستند و این انتظار موجب خستگی آن‌ها شده است.

مجتهد افزود: نیرو‌های ارتش سعودی حتی به طور علنی در جمع خود بن سلمان را لعن و نفرین می‌کنند این دشنام دادن‌ها به ویژه پس از حوادث نجران و بمباران نیرو‌های نیرو‌های وابسته به عبد ربه هادی و حمله پهپادی یمنی‌ها به تأسیسات بقیق در آرامکو، شدت گرفته است افزون بر آن روحیه نیرو‌های سعودی بسیار تضعیف شده و شرایط تأسف باری را در زمینه شرایط لجستیکی می‌گذرانند. همچنین اوضاع خانواده‌های این نیرو‌ها و پرداخت حقوق آن‌ها در شرایط بدی قرار دارد به ویژه اینکه برای آن‌ها جنگ علیه یمن جنگی بیهوده است و به مثابه دفاع از کشورشان به شمار نمی‌رود.

مجتهد در توئیت دیگری نیز نوشت: بن سلمان پس از اینکه اتهاماتی به نیرو‌های ارتش سعودی در زمینه تعلل در اجرای مأموریت زده است هم اکنون برای بازدیدی نمادین از مناطق جنگی برنامه‌ریزی می‌کند؛ البته او می‌خواهد تنها در پشت خطوط مقدم و بسیار دور از جبهه‌های درگیری از برخی نیرو‌ها بازدید کند تا دستور‌های خود در خطوط مقدم به اجرا درآید، در ضمن طوری می‌خواهد از این حضور فیلمبرداری و منتشر شود که وانمود کند در قلب درگیری‌ها قرار دارد که این هم از زرنگی سعود القحطانی از شخصیت‌های نزدیک به اوست.

مجتهد در زمینه علت تأخیر او از حضور در پشت جبهه نیز نوشت: دلیل تأخیر وی از حضور در مناطق عملیاتی نیز تردید و نگرانی وی از موشک‌های حوثی (جنبش انصارالله) است زیرا او از اینکه موشک‌ها بر سرش فرود آیند می‌ترسد، همچنین او نگران است حوثی‌ها از نظر اطلاعاتی در میان نیرو‌های مسلح سعودی نفوذ کنند، و احتمال دانستن زمان رسیدن او و مکان حضورش وجود دارد، بنابراین هر چقدر که تأخیر وی بیشتر شود ترس و وحشت او بیشتر هم می‌شود.

از سوی دیگر نگرانی وی از اینکه این سفر را لغو کند هم بسیار بیشتر از رفتن اوست زیرا در آن صورت نیرو‌های سعودی خواهند گفت ما را منتظر نگه داشت، اما در نهایت به مناطق جنگی نیامد.