به گزارش افکارنیوز،

رسانه‌های پاکستان روز یکشنبه از راهپیمایی مردمی در منطقه کشمیر تحت تسلط این کشور خبر دادند که هم اکنون به سمت نوار مرزی مشترک با هند پیش می‌رود.

اخبار بین‌الملل- براساس این گزارش، ساکنان کشمیر پاکستان هدف از این راهپیمایی را آنچه که آنان همبستگی با ساکنان آن سوی مرز (در کشمیر تحت تسلط هند)، خواندند، عنوان می‌کنند، موضوعی که باعث نگرانی نخست وزیر پاکستان شده است.

عمران خان که چندی پیش نیز نسبت به هرگونه اقدامات خودسرانه از جانب پاکستانی‌ها برای رفتن به آن سوی مرز  به نام کمک به مردم منطقه کشمیر ابراز نگرانی کرده بود، بار دیگر این دغدغه خود را تکرار کرد.

نخست وزیر پاکستان امروز در واکنش به راهپیمایی ساکنان منطقه کشمیر این کشور اعلام کرد: عبور از خط کشمیر به نام کمک و همبستگی با ساکنان آن سوی مرز، باعث تشدید اوضاع و رخدادهای ناگوار میان هند و پاکستان خواهدشد.

وی هشدار داد: پاکستان از قبل توسط هند متهم به خرابکاری در کشمیر است بنابراین هرگونه اقدام برای عبور از خط کشمیر، ادعای افراطی بودن مسلمانان را قوت می‌بخشد به همین خاطر پاکستانی‌ها بهانه دست دشمن ندهند.

منابع خبری پاکستان اعلام کردند: حامیان گروه جبهه آزادی بخش جامو و کشمیر در خاک پاکستان اقدام به راه‌اندازی راهپیمایی مسالمت آمیز کرده و قرار است این راهپیمایی تا خط کنترل مرزی کشمیر ادامه یابد. یاسین ملک ساکن کشمیر در هند ریاست این گروه را برعهده دارد که پس از تشدید اوضاع در کشمیر، توسط نیروهای امنیتی هند بازداشت شده است.

عمران خان پیش از سفر اخیر خود به نیویورک جهت شرکت و سخنرانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، شهروندان پاکستانی از جمله ساکنان کشمیر تحت کنترل این کشور را از انجام هرگونه اقدام خشونت طلبانه به نام دفاع از مردم کشمیر به طوری جدی بر حذر داشت. 

صحبت های نخست وزیر پاکستان مبنی بر مخالفت با هرگونه خشونت به نام دفاع از کشمیر در حالی عنوان می شود که در ماههای اخیر، دولت دهلی نو، اسلام آباد را به حمایت از گروه های خشونت طلب در کشمیر متهم می کند؛ موضوعی که پاکستان آن را همواره رد کرده است.