به گزارش افکارنیوز،

غسان سلامه، فرستاده سازمان ملل به لیبی در گفتگو با الشرق الاوسط ضمن اشاره به تمایل‌ها در لیبی برای اتحاد ارتش و پلیس، خواستار رسیدگی به مساله شبه‌نظامیانی شد که چند سالی است در طرابلس مستقر هستند.

اخبار بین‌الملل- سلامه با ابراز امیدواری نسبت به آتش‌بس در طرابلس و بازگشت به میز گفتگو، تاکید کرد: پایان بحران لیبی نباید از خارج این کشور اعمال شود و این امر به خود مردم لیبی بازمی‌گردد.

فرستاده سازمان ملل به لیبی با تاکید بر لزوم اجرای توافقنامه‌ای جدی با محوریت ممنوعیت سلاح در لیبی با نظارت بین‌المللی جهت تضمین موفقیت راه‌حل‌های سیاسی، گفت: رویکرد غالب جامعه جهانی اینست که با گذشت هفت ماه از عملیات نظامی در طرابلس راه‌حل سیاسی در لیبی تنها راه برای پایان دادن به بحران میان طرف‌های موثر در این کشور است.

وی با اشاره به اینکه طولانی شدن بحران به وقت‌کشی‌های بی‌فایده بازمی‌گردد و لیبی باثبات برای تمامی کشورهایی که در مساله داخلی آن درگیر هستند، مفیدتر خواهد بود، گفت: در کنفرانس بین‌المللی درباره لیبی که صدراعظم آلمان به دنبال برگزاری آن در برلین است، تمامی کشورهایی که با بحران لیبی در ارتباط هستند، حضور خواهند یافت.

سلامه درباره حوادث اخیر طرابلس تاکید کرد: هیئت سازمان ملل در کنار مردم لیبی ایستاده است و از هیچ یک از طرف‌ها در لیبی حمایت نمی‌کند بلکه در راستای مدیریت بحران این کشور و برقراری اتحاد میان تمامی گروه‌های لیبیایی بدون حذف هیچ یک از آنها تلاش می‌کند.

این مسئول سازمان ملل افزود: عملیات نظامی در طرابلس به آوارگی ساکنان این کشور منجر شد و بر مشکلات مردم در این منطقه افزود، باید روند سیاسی میان طرف‌های لیبیایی برای جلوگیری از فروپاشی کامل لیبی احیا شود.