به گزارش افکارنیوز،

ریک پری، وزیر انرژی آمریکا هرگونه دست داشتن در ماجرای رسوایی تازه دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور در ارتباط با اوکراین را رد کرد.

اخبار بین الملل- وزیر انرژی آمریکا در مصاحبه‌ای با سی ان بی گفت این یک اقدام بسیار جدی و یک فشار متمرکز برای واداشتن اوکراین برای پاکسازی بر علیه فساد بوده است. این یک واقعیت کاملا مشهود است که این مکان (اوکراین) به لحاظ تاریخی مکانی فاسد بوده و پیام (رئیس جمهور) کاملا واضح بوده است: شما فساد را از بین می‌برید و آمریکا نیز مایل به کمک به شما خواهد بود!

با این حال پری گفت که او هیچگاه نشنیده است که کسی از جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش هانتر نامی به میان آورد.

او به سی بی ان گفت من هرگز آن را نشنیدم. من هیچگاه با رئیس جمهور در این باره حرف نزده ام. همچنین یک گفت و گوی تلفنی با رودی جولیانی، وکیل ترامپ در این باره داشتم. من همچنین با سفیر سابق صحبت کردم. من با سفیر فعلی (آمریکا در اوکراین) صحبت کردم. با همه اسامی که در رسانه‌ها بار‌ها آمده صحبت کردم. با این حال حتی یک بار هم نام بایدن و پسرش در این صحبت‌ها برده نشده است.

به گفته وزیر انرژی دولت ترامپ او تنها درباره فساد در اوکراین با مقامات مختلف صحبت کرده و هیچگاه نامی از بایدن به میان نیاورده شد!

این در حالیست که رئیس‌جمهور آمریکا، به نمایندگان جمهوری خواه کنگره این کشور گفت: ریک پری، وزیر انرژی باعث شد با ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در ۲۵ ژوئیه تماس بگیرم.

ترامپ به نمایندگان هم‌حزبی‌اش گفت: «خیلی‌ها این را نمی‌دانند، اما حتی نمی‌خواستم تماس بگیرم».

او در ادامه افزود: «تنها دلیلی که سبب شد زنگ بزنم این بود که ریک از من خواست. یک موضوعی درباره کارخانه ال‌ان‌جی (گاز مایع طبیعی) بود».

این اظهارات رئیس‌جمهور پیچیدگی‌هایی را در روند استیضاح او از سوی دموکرات‌ها ایجاد کرد.

محتوای گفت‌وگوی ترامپ و ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین که بوسیله افشاگر جامعه اطلاعاتی آمریکا فاش شد، رسوایی بزرگی برای ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به همراه داشته و او را در معرض استیضاح قرار داده است. او طی تماسی تلفنی در ۲۵ ژوئیه از رئیس جمهور اوکراین خواسته بود تا تحقیقات درباره فساد مالی جو بایدن و پسرش را تسریع بخشد. افشای این موضوع باعث شد دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر گزینه استیضاح را مطرح کنند.