به گزارش افکارنیوز،

سناتور لیندسی گراهام، نماینده ایالت کارولینای جنوبی گفت در صورتی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا استیضاح شود، افراد افشاگر پرونده اوکراین گیت را علنا مورد پرسش قرار می‌دهد.

اخبار بین الملل- گراهام روز یکشنبه به فاکس نیوز گفت: اگر رئیس جمهور استیضاح شود قصد دارم افراد افشاگر را مجبور به شهادت در مقابل سنا کنم.

سناتور هم حزبی ترامپ که پیشتر نیز از او بر سر ماجرای رسوایی تازه اوکراین گیت حمایت کرده بود، گفت اگر اتهامات افشاگران منجر به استیضاح شود لازم است که فرد افشاگر در جلسه‌ای علنی با ادای سوگند مورد سوال قرار گیرد. سناتور کارولینای جنوبی گفت افشاگران باید حاضر شوند تا مردم درباره اعتبار آن‌ها قضاوت کنند.

گراهام همچنین از نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواست تا موضوع استیضاح ترامپ را در مجلس به رای گذاشته تا مشخص شود آیا نمایندگان متن گفت و گوی تلفنی ترامپ و همتای اوکراینی او را واجد استیضاح می‌دانند یا خیر.

سناتور جمهوری خواه ایالت کارولینای جنوبی پیشتراز تماس تلفنی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با همتای اوکراینی دفاع کرد و گفت او همانند یک «فرد عادی» در این مکالمه تلفنی رفتار کرده است.

محتوای گفت‌و‌گوی ترامپ و رئیس‌جمهور اوکراین، رسوایی بزرگی برای ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به همراه داشته و او را در معرض استیضاح قرار داده است. او طی تماسی تلفنی در ۲۵ ژوئیه از رئیس‌جمهور اوکراین خواسته بود تا تحقیقات درباره فساد مالی جو بایدن و پسرش را تسریع بخشد. افشای این موضوع باعث شد دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر گزینه استیضاح وی را مطرح کنند.