به گزارش افکارنیوز،

شب گذشته٬ رجب طیب اردوغان و دونالد ترامپ روسای جمهور ترکیه و آمریکا در مورد تصمیم ترکیه برای ورود به شرق فرات٬ گفت‌وگو کردند.

اخبار بین‌الملل- اردوغان در این تماس تلفنی بر ضرورت ایجاد منطقه امن در شمال سوریه تاکید کرده و دو هدف مهم این طرح را رفع تهدیدات ی.پ.گ و ایجاد منطقه‌ای برای بازگرداندن آوارگان سوری و اسکان آنها دانست.

وی همچنین از بروکراسی نظامی و امنیتی آمریکا گلایه و اعلام کرد که این مسائل موجب آن می‌شود که توافقات ترکیه بر روی ارض واقع اجرا نشوند.

در پایان گفت‌وگوی تلفنی اردوغان و ترامپ٬ رئیس جمهور آمریکا رسماً از همتای ترکیه‌ای خود برای سفر به واشنگتن دعوت کرد و قرار است ماه آتی میلادی٬ اردوغان به آمریکا برود.

رجب طیب اردوغان، رهبر حزب عدالت و توسعه دیروز طی سخنانی در کمپ رایزنی حزب متبوع خود در آنکارا درخصوص ایجاد منطقه امن در شمال سوریه، اعلام کرد: ترامپ به نقطه‌ای که مد نظرمان بود، رسید و عقب‌نشینی از شرق فرات را در دستور کار قرار داد، اما اطرافیان ترامپ گوش به فرمان نیستند.

در سفر اخیر اردوغان به نیویورک به منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد٬ قرار بود روسای جمهور ترکیه و آمریکا دیدار کنند اما این اتفاق نیفتاد و اردوغان بدون دیدار با ترامپ به کشورش بازگشت و حالا در شرایطی برای دیدار آتی برنامه‌ریزی شده که اردوغان تهدید کرده که نظامیان تحت امر او٬ به زودی به شرق فرات حمله‌ور می‌شوند.