به گزارش افکارنیوز،

"ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه، اتهام وارده به این کشور درباره دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تنها بهانهای برای بازدارندگی روسیه و اعمال فشار بر دونالد ترامپ در جریان مبارزات سیاسی داخلی در ایالات متحده نامید.

اخبار بین‌الملل- بر اساس اطلاعات برنامه تلویزیونی «مسکو.کرملین.پوتین» که شب گذشته از شبکه تلویزیون اول روسیه پخش شد، پوتین در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه «ان.بی.سی» آمریکا در حاشیه نشست «هفته انرژی روسیه» که هفته گذشته برگزار شده بود، گفت: «در رابطه با جنجال پیرامون "دخالت روسیه" در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مهم ترین مسئله‌ای که می‌تواند بسیار جالب توجه باشد، آن است که بر اساس فرضیه‌های مطرح شده در رابطه با توطئه ما با دونالد ترامپ، تحریم‌هایی علیه روسیه اعمال شد.

سپس رابرت مولر ( دادستان ویژه سابق آمریکا) اعلام کرد که چنین توطئه‌ای وجود نداشته. ولی با این حال تحریم‌ها همچنان به قوت خود باقی مانده است. این مسئله به منزله آن است که چنین فرضیاتی تنها برای بازدارندگی روسیه صورت گرفته و از سوی دیگر با این هدف بوده که در جریان مبارزات سیاسی داخلی در ایالات متحده بر دونالد ترامپ اعمال فشار کنند. کسانی که چنین اقداماتی را انجام می دهند، حتی یک قدم جلوتر از خود را ندیده و دورنمای مسائل را در نظر نمیگیرند.»

"یوری اوشاکوف" مشاور رئیس‌جمهوری روسیه در مسائل سیاست خارجی نیز در بخش دیگری از برنامه تلویزیونی «مسکو.کرملین.پوتین» اعلام کرد که بطور فرضی امکان دیدار دوجانبه "ولادیمیر پوتین" و "دونالد ترامپ" در حاشیه نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا-اقیانوس که قرار است در تاریخ 16 و 17 ماه نوامبر (24-23 آبان ماه) در کشور شیلی برگزار شود، وجود دارد. البته هنوز پیشنهاد مشخصی در این باره به مسکو نرسیده است. البته  ولی طرف روسی هرگز از گفت‌وگو با مقامات واشنگتن خودداری نمی‌کند.

در همین رابطه "دمیتری پسکوف" سخنگوی کرملین نیز در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره انجام دیدار دوجانبه بین روسای جمهوری آمریکا در حاشیه نشست سران شیلی، یادآور شد که هنوز به طور دقیق امکان چنین دیداری مشخص نشده است.