به گزارش افکارنیوز،

مقامات پلیس انگلیس در نامه‌ای به سفارت آمریکا در لندن خواستار لغو مصونیت همسر دیپلماتی شدند که در سانحه رانندگی باعث مرگ یک نوجوان انگلیسی شد. انگلیس خواهان بازگرداندن این زن آمریکایی و محاکمه او به عنوان مجرم است.

اخبار بین الملل- پلیس انگلیس معتقد است که این زن آمریکایی در هنگام تصادف در خلاف جهت قانونی در حرکت بوده است. سخنگوی نخست وزیر انگلیس نیز از دولت آمریکا خواست تا با لغو مصونیت همسر این دیپلمات، اجازه بازگرداندن او به انگلیس و محاکمه شدن او را میسر سازند.

در ماه اوت هری دان، ۱۹ ساله در نزدیکی پایگاه جاسوسی آمریکا در نورثامپتون شایر تصادف کرد و کشته شد. او در حالی که سوار بر موتورسیکلت خود بود با خودروی همسر یک دیپلمات آمریکایی که از سمت اشتباه جاده در حال خارج شدن بود تصادف کرد. به رغم اقدام سریع برای انتقال او به بیمارستان، این جوان انگلیسی به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داد.

همسر این دیپلمات پس از تصادف، انگلیس را ترک کرد و با دریافت مصونیت دیپلماتیک هم‌اکنون از بازگشت به این کشور خودداری می‌کند. مصونیت دیپلماتیک به این معنی است که امکان شکایت یا محاکمه نمایندگان سایر کشور‌ها در کشور میزبان وجود ندارد.