به گزارش افکارنیوز،

خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع که نامی از آن‌ها نبرده، اعلام کرد دولت مستعفی یمن که از سوی عربستان حمایت می‌شود از یکسو و جدایی طلبان جنوب این کشور از سوی دیگر احتمال دارد بزودی توافقی را امضا کنند که به جنگ قدرت در بندر جنوبی عدن پایان خواهد داد و به نیرو‌های سعودی اجازه می‌دهد کنترل موقت این شهر را در دست گیرند.

اخبار بین الملل- عربستان سعودی که چندین سال است سرکردگی ائتلاف متجاوز در حمله به یمن را در دست دارد، ماه هاست میزبانی گفتگو‌هایی غیر مستقیم را میان دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب یمن به منظور پایان بخشیدن به یک رویارویی که جبهه جدیدی را در این جنگ پیچیده گشوده است، بر عهده دارد.

شورای انتقالی جنوب یمن که از سوی امارات، شریک اصلی ریاض، آموزش داده و پشتیبانی می‌شود، تلاش دارد تا کنترل خود را در جنوب یمن گسترش دهد و به همین منظور، با نیرو‌های دولت منصور هادی درگیر شده است.

رویترز همچنین به نقل از این منابع نوشته است: عربستان پیشنهادی برای الحاق این شورا به دولت منصور هادی داده تا نیرو‌های سعودی به منظور نظارت بر تشکیل یک نیروی امنیتی بی طرف در شهر، در عدن مستقر شوند.

همچنین یک منبع آگاه از روند مذاکرات اعلام کرد: پیشرفتی در گفتگو‌های جده به وقوع پیوسته است. گفتگو‌ها همچنان در خصوص الحاق شورای انتقالی جنوب به دولت (مستعفی یمن) و آتش بس در جریان است.

نیرو‌های کمربند امنیتی وابسته به شورای انتقالی جنوب نیز در حساب توییتری خود اعلام کردند که احتمال دارد ظرف چند روز آینده، در جده توافقی را امضا کنند.