به گزارش افکارنیوز،

"تارو کانو" وزیر دفاع ژاپن دوشنبه با "کوین اشنایدر فرمانده نیروهای آمریکایی در ژاپن" درباره آزمایش موشکی چهارشنبه کره شمالی گفت وگو و تبادل نظر و از تلاش فرمانده نیروهای آمریکایی برای اصلاح دستورالعمل مربوط به حوادثی که برای پایگاه های نظامی آمریکایی در خاک ژاپن اتفاق می افتاد، ‌ قدردانی کرد.

اخبار بین‌الملل- تا قبل از اصلاح این دستورالعمل، نیروهای آمریکایی اغلب مقامات ژاپنی را در جریان تحقیقات اولیه مربوط به اتفاقات رخ داده برای پایگاه های آمریکا در خاک ژاپن قرار نمی دادند. با اصلاح این دستورالعمل، نیروهای پلیس، آتش نشانی و امداد و نجات ژاپن مجاز به ورود این پایگاه ها شدند.

طبق اعلام کره شمالی، موشک شلیک شده در روز چهارشنبه از روی یک زیردریایی جدید پرتاب شده است.

ژاپن در پایان جنگ جهانی دوم به اشغال نیروهای متفقین درآمد. این نخستین و تنها باری بود که این کشور به اشغال نیروهای خارجی در می‌ آمد. "هری ترومن"، رئیس‌ جمهوری آمریکا، ژنرال "داگلاس مک‌ آرتور" را به مسوول نظارت بر امور ژاپن اشغالی کرد. با امضای پیمان صلح سانفرانسیسکو در ۸ سپتامبر ۱۹۵۱ و اجرایی شدن آن در ۲۸ آوریل ۱۹۵۲، ژاپن بار دیگر استقلال خود را بازیافت. با این حال، ایو جیما تا سال ۱۹۶۸ و اوکیناوا تا سال ۱۹۷۲ تحت کنترل آمریکا باقی‌ ماندند. امروز نیز ۴۷۰۰۰ پرسنل نظامی آمریکا در ژاپن حضور دارند که بر اساس معاهده همکاری امنیتی دوجانبه، از سوی دولت ژاپن دعوت شده‌ اند.