به گزارش افکارنیوز،

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که به مناسبت روز کیپور، روزهای سه شنبه و چهارشنبه گذرگاه‌های کرانه باختری و نوار غزه به سمت اراضی اشغالی جز در موارد استثنایی انسانی بسته خواهد شد.

اخبار بین‌الملل- در این بیانیه آمده است، گذرگاه‌های مرزی نیز از سه شنبه ظهر ساعت ۱۳:۰۰ بسته و ساعت ۱۰ شب چهارشنبه باز می‌شود.

در روز کیپور تردد وسایل نقلیه زمینی و هوایی کاملا متوقف می‌شود و فرودگاه بین‌المللی "بن گوریون" تعطیل و کلیه موسسات و مراکز دولتی و خصوصی به جز خدمات اورژانس، امداد و نجات و امنیتی برای یک روز کامل بسته می‌شود. همچنین رسانه‌های شنیداری و دیداری این رژیم به حالت تعطیلی درمی‌آید.

شبکه "مکان" اسرائیل اعلام کرد، از صبح امروز، نیروهای پلیس، گارد مرزی در سراسر قدس اشغالی به ویژه اطراف حرم قدس شریف و دیوار براق مستقر شدند و ایست‌های بازرسی در محورهای راه‌های قدس اشغالی از عصر امروز ایجاد و ورود خودروها تا عصر روز چهارشنبه به محله‌های غربی قدس ممنوع خواهد بود.

ده‌ها هزار یهودی از شب گذشته وارد آستان دیوار براق، مجاور مسجد الاقصی شده‌اند.

صدها یهودی نیز امروز، سه شنبه اقدام به هتک حرمت مسجد الاقصی کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، به گفته منابع محلی، بیش از ۲۰۰ شهرک‌نشین صهیونیست به بهانه اعیاد یهودی تحت حمایت نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی وارد شدند.

این در حالی است که پلیس رژیم صهیونیستی اجازه ورود نمازگزاران فلسطینی به مسجد الاقصی را نمی‌داد.

اوری آرئیل وزیر کشاورزی تندرو رژیم صهیونیستی و یهودا گلیک عضو تندرو کنست هم در تعرض به مسجد الاقصی شرکت داشتند.