به گزارش افکارنیوز،

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان اعلام کرد که کشورش تضمینی به هیچ طرف بین المللی درباره عدم بکارگیری توان هسته ای خود نداده است.

اخبار بین‌الملل- وی در گفتگو با شبکه الجزیره قطر افزود: این یک نزاع میان دو کشور هسته ای است و اگر جنگ هسته ای میان آنها رخ دهد،دامنه ویران کننده آن به جنوب شرق آسیا محدود نخواهد بود و همه را در بر می گیرد.

وزیر خارجه پاکستان تاکید کرد: ایالات متحده آمریکا و شورای امنیت دو طرفی هستند که توان تحرک برای حل بحران میان دو کشور هند و پاکستان درباره کشمیر را دارند. سازمان ملل باید قبل از فاجعه رخ دهد و به نقطه غیرقابل بازگشت برسد، بیدار شود.

شاه محمود قریشی گفت: جامعه بین المللی باید به مسئولیت خود قبل از این اوضاع به مرحله بحرانی برسد، عمل کند.

وی اعلام کرد: ترامپ وعده گفتگو با نارندا مودی نخست وزیر هند داده است. آنچه مودی در شیکاگو انجام داد، تلاشی برای تاثیر گذاشتن بر موضع رئیس جمهور آمریکا به نفع خود و تلاشی برای باج گیری از وی بود زیرا به طور تلویحی به آنچه ترامپ می تواند از آن در انتخابات از آن استفاده کند، اشاره کرد.

قریشی بیان کرد: بعید است که ترامپ حامی مودی شود. کدام دیوانه می تواند که حامی قاتلی باشد که حقوق غیرنظامیان را نقض می کند و زندگی آنها را تماما از بین برده است.