به گزارش افکارنیوز،

پایگاه خبری المیادین به نقل از منابع دیپلماتیک اعلام کرد که عربستان سعودی به دنبال تضمینی برای توقف شلیک موشک های بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین یمنی است. این اتفاق دو هفته بعد از توقف حملات یمنی‌ها بنابر طرح صلح صنعا مطرح شده است، این در حالی است که عربستان سعودی در خصوص این طرح همچنان مبهم است.

اخبار بین‌الملل- این منابع در بیان جزئیات مذاکرات غیر مستقیم صورت گرفته برای توقف جنگ در یمن تاکید کردند که عربستان سعودی موشک‌های بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین را به عنوان مانعی برای خود می‌داند و تلاش دارد تضمین‌های واقعی برای توقف این موشک‌ها ارائه شود.

محمد عبد السلام رئیس هیئت صنعا اعلام کرد که دولت‌های متجاوز تاکنون هیچ تصور واقعی برای توقف تجاوز و محاصره یمن ارائه نکرده‌اند.

در دیدار هئیت یمنی به ریاست محمد عبد السلام و کریستین تستو که در مسقط عمان برگزار شد ، آخرین تحولات داخلی و منطقه ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

هیئت یمنی در این دیدار توضیحاتی درباره واقعیت اوضاع یمن ارایه و تاکید کرد تجاوزات عربستان سعودی به یمن نه تنها متوقف نشده بلکه روند آن حتی در زمینه انسانی نیز شدت یافته است و نیروهای ائتلاف متجاوز تعدادی از کشتی های تجاری را توقیف و محاصره و محدودیت های اقتصادی را تشدید کرده اند.

هیئت ملی یمن تاکید کرد متجاوزان تا این لحظه از ارایه هر گونه طرح واقعی برای متوقف کردن تجاوزات و محاصره یمن مطابق با ابتکار ریاستی ( طرح پیشنهادی مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن ) یا اقدامات بشردوستانه دیگر خودداری می کنند و این امر بیانگر این است که رژیم سعودی و حامیان آن همچنان به دنبال ادامه تجاوز و محاصره یمن هستند.

هیئت یمنی در ادامه هشدار داد رژیم سعودی باید مسئولیت همه عواقب و پیامدهای احتمالی ادامه تجاوز علیه ملت یمن را برعهده بگیرد .