افکار نیوز:"دیوید کامرون" در اظهاراتی عنوان کرد که من انتقال مسالمت آمیز قدرت را به انقلاب ضد رئیس جمهور بشار اسد ترجیح میدهم.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، نخست وزیر انگلیس که برای سفری سه روزه در آمریکا به سر می‌برد، قرار است امروز در نشستی با " باراک اوباما " راجع به مسائل مربوط به سوریه و نحوه برخورد با حوادثاین کشور، گفت‌و‌گو کند.

به نظر نمی رسد در این جلسه تصمیمی مبنی بر اعلام حمله نظامی و یا اعلام منطقه پرواز ممنوع نظیر آنچه که در لیبی اتفاق رخ داد، وجود داشته باشد.

کامرون در این زمینه می گوید: " همه ما از آنچه که در سوریه رخ می دهد ناامید شده ایم. آنچه که در حمص رخ می دهد، به شدت نگران کننده است. من به طور مستمر به دنبال یافتن راه های جایگزینی برای آنچه که در سوریه رخ می دهد، هستم. "

وی ادامه داد: " سریع ترین راه برای حل مسئله سوریه انتقال قدرت از بشار اسد است، و نه اقدام به انقلاب بر ضد حکومت. "

صبح امروز ارتش سوریه اعلام کرد که پس از یک درگیری چهار روزه توانسته کنترل کامل شهر " عدلیب " را در اختیار بگیرد.

اسد اعلام کرده که در روز ۷ می انتخابات پارلمانی با ساختاری جدید در این کشور انجام می گیرد، که این امر مورد استقبال روسیه و چین قرار گرفته است.

نتایج گفت و گوهای امروز کامرون و اوباما در کاخ سفید در کنفرانس خبری که پس از این جلسه برگزار می شود، اعلام خواهد شد.

زمان بندی خروج نیروها از افغانستان و همچنین رسوایی اخیر در افغانستان از دیگر موضوعاتی است که احتمالا در این جلسه مورد بحثقرار می گیرد.

سفر دیوید کامرون به واشنگتن پس از آن صورت می گیرد که نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از احتمال حمله به ایران صحبت کرد.