به گزارش افکارنیوز،

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان با نشر نتایج تحقیقاتش درباره حمله هوایی چند ماه پیش نیروهای آمریکایی به ولایت «فراه» اعلام کرد که در آن حمله 39 غیرنظامی افغان کشته شدند.

اخبار بین‌الملل- این حمله اواسط اردیبهشت‌ماه در شهرستان «بکوا» انجام شد و براساس این گزارش 39 غیرنظامی در آن کشته شدند که در میان قربانیان 14 زن و کودک نیز حضور دارند.

یوناما افزود که این نهاد اکنون نیز گزارش‌های معتبر در رابطه با تلفات 37 غیرنظامی دیگر افغان را در دست بررسی دارد که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

دفتر نمایندگی سازمان ملل در حالی پس از اعزام کمیته حقیقت‌یاب و بررسی این رویداد کشته شدن غیرنظامیان را در حمله هوایی آمریکا تأیید کرده که فرماندهی نیروهای آمریکایی مدعی بود که در این حمله کارگاه‌های تولید موادمخدر طالبان هدف قرار گرفته و در نتیجه آن هیچ غیرنظامی آسیب ندیده است.

تلفات غیرنظامیان افغان بر اثر حملات هوایی آمریکا در حالی افزایش یافته که جنگنده‌های آمریکایی با چراغ سبز ترامپ حملات را به‌طور بی‌سابقه‌ای در افغانستان تشدید کرده‌اند و تنها در یک ماه اخیر هواپیماهای جنگنده و بی‌سرنشین  آمریکا 948 بمب و موشک را در افغانستان پرتاب کردند.

پیش از این نیز تحقیقات سازمان ملل و دیگر نهادها و سازمان‌های بین‌المللی برخلاف ادعای نیروهای آمریکایی کشتار غیرنظامیان افغان در حملات هوایی آمریکا را ثابت کرده بود، اما تاکنون به دلیل مصونیت قضایی این نیروها امکان محاکمه نظامیان آمریکایی در افغانستان وجود ندارد.