به گزارش افکارنیوز،

«اسدالله سعادتی» معاون دوم عبدالله از تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به خبرنگاران گفت که برخی افراد در کمیسیون انتخابات افغانستان برای تقلب سازمان یافته تلاش می‌کنند.

اخبار بین‌الملل- وی افزود: کمیسیون انتخابات افغانستان باوجود تاکیدهای بسیار و نامه‌نگاری اما آرای بدون بیومتریک را اعتبار بخشی و ثبت می‌کند که این عمل باید متوقف شد.

سعادتی تاکید کرد برخی تلاش می‌کند که با گذاشتن سنگ‌بنای یک تقلب برنامه‌ریزی شده در تبانی با تیم ارگ ریاست جمهوری افغانستان، آرای سیاه و تقلبی و باطل را وارد سیستم کنند.

معاون دوم عبدالله در تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی اظهارداشت: روند ثبت آرای «بیومتریک نشده، تقلبی و سیاه» ادامه دارد و در صورتی که به این آرا اعتباربخشی شود این تیم انتخاباتی در برابر قانون‌شکنی، تقلب، حرکت مشکوک و بازی با رأی مردم می‌ایستد.

وی تاکید کرد که نباید کسانی به فکر تکرار تجربه سال 2014 باشند و به تقلب دل ببندند.

سعادتی گفت که کمیسیون انتخابات افغانستان بر رفتار غیرقانونی اصرار نکند و در روند انتخابات بی‌طرف باشد.

به گزارش هشت صبح، تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی در 15 مهرماه سالجاری نیز از کمیسیون انتخابات خواسته بود که از شمارش و ثبت آرای کاغذی دست بردارد.

این در حالی است که کمیسیون انتخابات افغانستان همواره تاکید می‌کند: تنها آرای بیومتریک شده اعتبار دارد.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در 6 مهرماه برگزار شد و قرار است نتایج ابتدایی آن نیز در 27 مهرماه اعلام شود همچنین نتیجه نهایی در 16 آبان ماه سالجاری اعلام خواهد شد.