به گزارش افکارنیوز،

اخبار بین‌الملل- «کلاریسا وارد» (Clarissa Ward) خبرنگار سی ان ان امروز(شنبه) گزارش داد: در حالیکه نیروهای آمریکایی از مناطق شمالی سوریه عقب نشینی کرده و با این اقدام به ترکیه اجازه پیش روی به سوی مناطق کردنشین را داده اند، یک پایگاه متعلق به آمریکا در سوریه توسط نیروهای کرد محافظت می شود.

وی افزود: اکنون می توان به شرایط تنش زایی که بین کردها و آمریکایی های وجود دارد، پی برد.

خبرنگار سی ان ان که قصد بازدید از داخل این پایگاه نظامی آمریکایی را داشت، به مخاطبان خود گفت: فرمانده و مسوولان این پایگاه نظامی حاضر به انجام مصاحبه با سی ان ان نشدند، یک نظامی آمریکایی نیز به ما گفت که به دلیل شرایط حساسی که هم اکنون برقرار است امکان انجام مصاحبه میسر نیست.

وارد افزود: بسیاری از کردها در جریان نبرد با داعش کشته شدند و در بیرون از این پایگاه آمریکایی، کردها به ما گفتند که آنها احساس می کنند که آمریکا به سادگی ما (کردها) را در برابر ترکیه فروخت و آمریکا به هیچ عنوان قصد کمک به آنها در برابر تجاوز نظامی ترکیه را ندارد.

ارتش ترکیه از روز چهارشنبه هفته گذشته حمله به شمال سوریه  را با عنوان عملیات موسوم به «چشمه صلح» به همراه ارتش آزاد سوریه علیه نیروهای «پ. ک. ک» و «ی. پ. گ» و داعش در شمال سوریه آغاز کرد.

اقدام ارتش ترکیه پس از آن صورت پذیرفت که تعدادی از نیروهای آمریکایی به دستور دونالد ترامپ از این منطقه خارج شدند.

کردها این دستور ترامپ را خیانت به خود و نیز زمینه چینی برای اقدام نظامی ترکیه دانستند.