به گزارش افکارنیوز،

عشایر دیرالزور سوریه برای مقابله با نظامیان ترکیه‌ و تروریست‌های وابسته به آنها، موسوم به ارتش آزاد، به حال آماده‌باش درآمدند.

اخبار بین الملل- از سوی دیگر، خبرنگار شبکه تلویزیونی الحدث از وقوع درگیری‌های پراکنده بین نیرو‌های سوریه دموکراتیک و گروه‌های تروریستی مورد حمایت ترکیه در منطقه «رأس العین» خبر داد.

نیرو‌های سوریه دموکراتیک اعلام کردند دو دستگاه خودرو زرهی گروه‌های مسلح مورد حمایت ترکیه را در شهر رأس العین به غنیمت گرفته‌اند.

یکی از فرماندهان میدانی ائتلاف نیرو‌های سوریه دموکراتیک از سیطره دوباره این نیرو‌ها بر شهرک صنعتی شهر رأس العین خبر داد.

ترکیه روز چهارشنبه، عملیات موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه با هدف آنچه «ایمن کردن مرز‌های کشور بوسیله پاکسازی عناصر تروریستی، تضمین بازگشت امن پناهجویان و حفظ تمامیت ارضی سوریه» می‌خواند، آغاز کرد. حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه پس از گفت‌وگو با همتای آمریکایی خود مدعی شد: هدف اصلی عملیات نظامی آنکارا ایجاد گذرگاه صلح در شرق رود فرات و عقب راندن گروه‌های کُرد همپیمان پ ک ک از مرز‌های ترکیه است.

عملیات تجاوزکارانه آنکارا پس از آن آغاز شد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، طی یک تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود، از تصمیم آمریکا برای خروج نظامیانش از شمال سوریه خبر داد؛ اقدامی که چراغ سبز واشنگتن به آنکارا برای آغاز این عملیات بود. در پی این تحولات، شبه‌نظامیان کُرد مستقر در شمال سوریه که تحت حمایت آمریکا بودند، چنین اقدامی را «خنجر از پشت» توصیف و همکاری نظامی خود با واشنگتن را متوقف کردند.