به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی و الجزیره، "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا دقایقی پیش در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با "دیوید کامرون" که پس از دیدار این دو در واشنگتن برگزار شد، از وجود روابط راهبردی دوستانه بین دو کشور خبر داد.

وی با طرح ادعاهای پیشین خود علیه ایران بار دیگر ادعا کرد اقدامات ایران با معیارهای جهانی در تضاد است و واشنگتن به این کشور اجازه دستیابی به فناوری هسته ای نخواهد داد.

اوباما در بخش دیگری از سخنرانی خود بدون اشاره به شکست غرب در تضعیف نظام سوریه و در حالی که چهره سیاستمداری انساندوست را به خود گرفته بود، مدعی شد: تمام تمرکز ما ارائه کمکهای بشردوستانه به سوریه است.

وی با اذعان بر اینکه تمام تلاشهای غرب با هدف تغییر سیاسی در سوریه(و نه کمک به مردم که آنها ادعا می کنند)، انجام می شود، در اظهاراتی مداخله جویانه بدون توجه به حمایت اکثریت سوریها از نظام این کشور گفت: اسد بالاخره باید از قدرت کناره گیری کند و این نیاز به زمان دارد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین بر ادامه همکاری نظامی آمریکا و انگلیس به ویژه در افغانستان با وجود اعلام خروج نظامیان خارجی تا سال ۲۰۱۳ از این کشور تاکید کرد.

" دیوید کامرون " نخست وزیر انگلیس نیز در ابتدای سخنرانی خود مدعی شد افغانستان در آینده نزدیک صلح و آرامش را تجربه می کند. وی در عین حال اعتراف کرد که غرب قصد خروج از افغانستان را ندارد.

نخست وزیر انگلیس گفت قصد نداریم جنگ افغانستان را پایان دهیم و تا زمان برقراری امنیت کامل در افغانستان می مانیم. وی در ادامه با تکرار سخنان اوباما در مورد سوریه مدعی شد: انگلیس در رساندن کمک بشردوستانه به سوریه همکاری می کند.

به ادعای کامرون انگلیس روند دموکراتیک برای تغییر قدرت در سوریه را دنبال می کند و در این راه به دنبال دستیابی به توافق مشترکی با روسیه و چین است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مداخله نظامی کشورش در لیبی اظهار داشت: به اقدام نظامی انگلیس و فرانسه در لیبی افتخار می کنم. کامرون در ادامه از ادامه فشارهای سیاسی و اقتصادی به سوریه خبر داد. وی در پایان یادآور شد: امروز روابط نظامی آمریکا و انگلیس قویتر از هر زمانی است.