به گزارش افکارنیوز،

شب گذشته در اعتراضات جمعی کُردها علیه حملات ترکیه به سوریه در شهر هرن ایالت نوردراین-وست فالن آلمان شورش ها و درگیری هایی رخ داد. به گفته یک سخنگوی پلیس 5 نفر در این درگیری ها مجروح شدند.

اخبار بین‌الملل- حدود 350 معترض در این تجمع اعتراضی علیه حملات ترکیه به شمال سوریه شرکت داشتند. یک کیوسک و یک کافه ترک در این درگیری ها توسط تظاهرات کنندگان کرد مورد حمله قرار گرفت. در حملات به کیوسک ترک یک مرد و یک زن مجروح شدند و به بیمارستان منتقل شدند.

به گفته پلیس آلمان در حمله به کافه ترک هم یک نفر و یک کارمند پلیس مجروح شدند و به بیمارستان منتقل شدند. پنجره ها و مبلمان کافه ترک در این حملات به شدت تخریب شد.

 عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه با نام عملیات «چشمه صلح» که از بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی با اعلام رسمی «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه آغاز شده، مخالفت‌های زیادی را در بین کشورهای منطقه و دیگر کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی به‌دنبال داشته است.

کارشناسان درباره تاثیرات حملات ترکیه در شمال سوریه بر مناسبات اجتماعی جامعه آلمان هشدار داده بودند. به گفته کارشناسان، مناسبات بین شهروندان با اصالت ترک و کُرد در آلمان مناسبات سخت و پیچیده‌ای است و حالا با توجه به حملات ترکیه به شمال سوریه در معرض تهدید تنش زایی بیشتر قرار گرفته است.

"بوراک کوپور"، از کارشناسان مسائل ترکیه در آلمان در این باره گفته است که با حملات نظامی ترکیه علیه شبه نظلمیان کُرد در شمال سوریه همچنین خطر تشدید تنش های اجتماعی در جامعه آلمان هم افزایش می یابد.

به گفته وی اگر درگیری بین کُردها و ترکیه به صورت صلح آمیز حل نشود همچنین احتمال افراط گرایی در گروه های کُرد و همچنین ترک در جامعه آلمان افزایش می یابد. در این صورت تشدید تنش ها بین این گروه ها بعید به نظر نمی رسد.

کُردهای آلمان که تخمین زده می شود بیش از 1.2 میلیون نفر در سراسر این کشور باشند حملات ترکیه به شمال سوریه را به اتفاق آراء رد می کنند. بسیاری از این گروه ها در اعتراض به این اقدام دولت ترکیه به خیابان ها آمده و اعتراضاتی را به راه انداخته‌اند.