به گزارش افکارنیوز،

سازمان بین‌المللی "مرسی کورپس" (Mercy Corps) که در امور بشردوستانه فعالیت دارد، اعلام کرد فعالیت‌هایش را در شمال شرق سوریه به دلیل عملیات نظامی ترکیه به این کشور که باعث آواره شدن بیش از ۱۳۰ هزار تن در این منطقه در هفته گذشته شده است، به حالت تعلیق درآورده و کارکنانش را از این منطقه خارج کرده است.

اخبار بین‌الملل- این سازمان بین‌المللی که از سال ۲۰۱۴ میلادی در شمال شرق سوریه کمک‌رسانی می‌کند، از زمان آغاز عملیات نظامی ترکیه موسوم هب "چشمه صلح" در نهم اکتبر آب آشامیدنی و سایر نیازهای اساسی در دسترس غیرنظامیان قرار داده است.

در همین راستا، مید فرگسون، معاون سازمان "مرسی کورپس" در امور سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: نمی‌توانیم در سایه بمباران خشونت‌بار و بسته شدن مسیرها و نیز وجود نیروهای مسلح مختلف در منطقه‌ای که در آن فعالیت می‌کنیم، به فعالیتمان ادامه دهیم.

ترکیه از نهم اکتبر یک عملیات برون مرزی علیه نیروهای یگان‌های مدافع خلق کرد (ی‌پ‌گ) در شمال شرق سوریه به راه انداخته است و پیش از آن نیز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نیروهای خود را از دو پایگاه در آن منطقه خارج کرد که با انتقادهای بین‌المللی گسترده‌ای روبرو شد.

عملیات ترکیه این نگرانی را به وجود آورده است که شبه‌نظامیان داعشی از زندان‌های تحت کنترل کردها در شمال سوریه فرار کرده و دوباره خودشان را سازماندهی کنند. اما آنکارا این نگرانی‌ها را "بی‌اساس" می‌داند.