به گزارش افکارنیوز،

براساس اطلاعات منتشر شده نیروهای ارتش آمریکا مستقر در افغانستان تنها در ماه سپتامبر (شهریور) 1113 مورد حمله در این کشور انجام دادند.

اخبار بین الملل- به نوشته وبگاه «تی وی نیوز» تعداد حملات آمریکا در افغانستان در ماه‌های اخیر رو به افزایش یافته به طوری که در ماه آگوست (مرداد) 810 و در ماه  ژوئن (خرداد)  537 مورد بود.

این در حالی است که هیأت معاونت سازمان ملل در افغانستان (یوناما) به تازگی در گزارشی اعلام کرد که 30 غیرنظامی در حمله هوایی ماه می (اردیبهشت) سال جاری آمریکا به غرب افغانستان کشته شدند. طبق این گزارش، دستکم 14 کودک در میان 30 نفری بودند که در حملات هوایی نیروهای آمریکایی کشته شدند.

به نوشته وبگاه تی وی نیوز، نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان گفتند که این حملات شامل حملات هوایی با انواع جنگنده، بمب افکن، هواپیمای بدون سرنشین و توپخانه بوده است. 

«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا اوایل ماه جاری تایید کرد ایالات متحده از زمان قطع مذاکرات با طالبان، حملات خود را در افغانستان افزایش داده است.

وزیر دفاع آمریکا طی روزهای گذشته نیز گفت، سیاست آمریکا در افغانستان مشخص بوده و متحدان افغان باید در زمینه ادامه حضور نظامیان در این کشور مطئمن باشند.