به گزارش افکارنیوز،

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن جمعه شب اعلام کرد، ائتلاف متجاوز  سعودی-آمریکایی همچنان به تشدید مداوم حملات خود در جبهه‌های مرزی ادامه می‌دهد و نیروها و مزدوران آن تحت پشتیبانی هوایی گسترده سعی می‌کنند به سمت استان‌های صعده و حجه پیشروی کنند.

اخبار بین‌الملل این مقام نظامی یمن تاکید کرد: با وجود اینکه دشمن سعودی با بیش از ۵۲ نوبت حمله هوایی به استان‌های صعده و حجه و برجای گذاشتن شماری شهید و مجروح از بین غیرنظامیان سعی در پیشروی در این جبهه‌ها را داشت، اما به فضل الهی ناکام ماند.

التهاب در جبهه‌های مرزی شمال غرب یمن طی روزهای اخیر شدت گرفته و حملات عربستان و مزدورانش به مناطق مسکونی در این مناطق شماری قربانی از بین غیرنظامیان برجای گذاشته است.

«هشام شرف» وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن هم ادامه حملات ائتلاف سعودی به خانه‌های شهروندان یمنی را محکوم کرد.

شرف در اظهاراتی تاکید کرد: ائتلاف متجاوز سعودی با نقض آشکار قوانین بین المللی حقوق بشر و توافقنامه‌های ژنو شهروندان یمنی را بمباران می‌کند که تازه‌ترین آن بمباران خانه‌ای در منطقه العشه شهر باقم در استان صعده بود.

شرف گفت حمله ائتلاف به غیرنظامیان این پیام را مخابره می کند که ائتلاف عربی در حرکت به سمت صلح و اجتناب از حمله نظامی به شهروندان جدی نیست.

وزیر خارجه یمن از فرستاده سازمان ملل، مجموعه کشورهای ناظر بر روند ایجاد راه حل سیاسی در یمن و بخصوص پنج کشور عضو شورای امنیت، کشورهای اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای تاثیرگذار خواست بر کشورهای ائتلاف عربی برای تضعیف نکردن اقدامات اعتماد سازی فشار آورند.

وی با تأکید بر لزوم تعهد برای جلوگیری از هدف قرار دادن غیرنظامیان، توقیف نکردن کشتی‌های حامل مشتقات نفتی و بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعا ، تصریح کرد: مردم یمن ، ارتش و کمیته‌های مردمی در صورتی که کشورهای متجاوز در جهت صلح و آتش‌بس جدی نباشند متعهد به دفاع از خودشان هستند.