به گزارش افکارنیوز،

روزنامه الجمهوریه منابع وزارتی گزارش دادند که ماهیت اساسی در رایزنی‌های سیاسی٬ تشکیل دولت در اسرع وقت است. این منابع خاطرنشان کردند که این عجله برای تشکیل کابینه جدید٬ نشان‌دهنده نگرانی مقامات سیاسی از گسترش بحران اقتصادی و مالی و نیز بحران سیاسی است.

اخبار بین‌الملل- طبق گزارش‌های منابع وزارتی٬ این امر به معنای آن است که هر نقشه و برنامه‌ای که در صدد آسیب زدن به تشکیل کابینه یک‌رنگ باشد٬ از پیش شکست خورده است؛ چرا که چنین نقشه‌هایی موجب می‌گردد تا کشور از همه جهت‌های سیاسی و اقتصادی و مالی و حتی امنیتی٬ وارد یک وضعیت بحرانی شود.

منابع مذکور همچنین اشاره کردند که این رایزنی‌ها به شکل مستمر در جریان است و در ساعات آینده٬ مواضع به صورت روشن و علنی اعلام خواهد شد.

منابع ادامه دادند که به‌ویژه مواضع برخی طرف‌های معروف مانند ولید جنبلاط رهبر حزب سوسیالیست‌ترقی‌خواه و نیز حزب نیروهای لبنانی مشخص می‌‌شود. این منابع همچنین اشاره کردند که علی‌حسن خلیل وزیردارایی با هیئتی از سوی نبیه‌بری رئیس‌ پارلمان به کاخ بیت‌الوسط(مقر اقامات حریری) رفته و نیز سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله دیروز از همه لبنانی‌ها خواست تا در دولت خلاء ایجاد نکنند. لازم به ذکر است که سید نصرالله بر تشکیل دولت در سریع‌ترین زمان ممکن و گوش دادن به مطالبات مردمی که به خیابان‌ها آمده‌اند تاکید کرد.

منابع وزارتی اضافه کردند که در حال حاضر توپ در زمین تیم میشل‌عون رئیس‌جمهور لبنان و جریان آزاد ملی است و این احتمال وجود دارد که گزینه ‌آنها برای مامور تشکیل کابینه در ساعات آینده٬ همان سعد حریری باشد.