به گزارش افکارنیوز،

علی رغم پایان یافتن مهلت 2 روزه‌ای که «فضل الرحمان» رئیس حزب جمعیت علمای اسلام به دولت پاکستان داده بود تا استعفا داده و انتخابات تازه‌ای برگزار کند، سران این حزب موفق نشده‌اند راهبرد تازه‌ای را برای ادامه اعتراضات عنوان کنند.

فضل الرحمان در این خصوص گفت: برخی از اعضای حزب پیشنهاد پایان اعتصاب و بازگشت را داده‌اند ولی حاضر نیستم بدون هیچ دست آوردی صحنه را ترک کنم.

وی ضمن بازگشت از سخنان گذشته خود تصریح کرد: البته حمله به منطقه ویژه دولتی در اسلام آباد و به خصوص خانه نخست وزیر نیز منتفی است و ما نمی‌خواهیم اقدامی غیرقانونی انجام دهیم.

رئیس حزب جمعیت علمای اسلام افزود: در بین پیشنهاداتی که شده است ادامه اعتصاب یا تبدیل اعتراضات به یک حرکت ملی نیز وجود دارد و در این راستا ما با دیگر احزاب اپوزیسیون نیز در تماس خواهیم بود.

روز گذشته فضل الرحمان از سران حزب خواست برای روحیه دادن به شرکت کنندگان در اعتصاب وقت خود را بین آنها بگذارنند و با مردم معترض صحبت کنند.

از سوی دیگر دولت اسلام آباد اعلام کرده است: به جز پیشنهاد استعفای نخست وزیر و سرنگونی دولت سایر مطالبات فضل الرحمان قابل مذاکره است و دولت می تواند در مورد آنها با احزاب اپوزیسیون گفتگو کند.

این درحالی است که سایر احزاب بزرگ اپوزیسیون نظیر حزب مردم و حزب نواز از شرکت در اعتصاب امتناع کرده‌اند.