به گزارش افکارنیوز،

سازمان دیده بان حقوق بشر از تشدید سرکوب ها و اقداماتی که با هدف خفه کردن مخالفان و منتقدان در عربستان انجام می شود به شدت انتقاد کرد.

اخبار بین‌الملل- سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد: تشدید سرکوب در دوره محمد بن سلمان به اصلاحات در عربستان ضربه می زند. اقدامات سرکوبگرانه و موارد فراوان نقض حقوق بشر وجود دارد. مقامات سعودی بسیاری از روشنفکران و متفکران و فعالان بارز اصلاحات در عربستان را در دوره محمد بن سلمان به بند کشیده اند. اگر عربستان به دنبال اصلاحات واقعی است نباید فعالان برجسته را در بند کشد و رفتار بدی با آنها داشته باشد.

در این بیانیه آمده است: بازداشت شهروندان به خاطر انتقاد مسالمت آمیز از سیاست های دولت موضوع جدیدی در عربستان نیست اما تعداد فراوان و طیف گسترده ای که در مدت زمان کوتاهی هدف قرار گرفته اند و نیز اقدامات سرکوبگرانه جدید سبب شده است که شاهد موج بازداشت های قابل ملاحظه ای پس از سال ۲۰۱۷ باشیم.

سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد: برای اینکه نشان داده شود که اصلاحات واقعی در عربستان جریان دارد، ملک سلمان و محمد بن سلمان ولیعهد سعودی باید اصلاحات جدیدی انجام دهند که برآورده کننده حقوق اساسی شهروندان عربستانی باشد و شامل آزادی بیان و تشکیل جمعیتها و تجمع شود و همچنین باید اصلاحات، استقلال دستگاه قضایی را هم شامل شود و اقدامات حقوق لازم به عمل آید.