به گزارش افکارنیوز،

روزنامه واشنگتن پست روز دوشنبه خبر داد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درصدد خروج رسمی از توافق آب و هوایی پاریس در پاییز سال آینده است.

اخبار بین‌الملل- این روزنامه آورده است که دولت ترامپ روز دوشنبه به جامعه بین الملل اطلاع داد که قصد دارد پاییز آینده به صورت رسمی از توافق آب و هوایی پاریس خارج شود. اقدامی که موجب می‌شود دومین انتشار دهنده گازهای گلخانه ای در دنیا از تلاش جهانی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی دست بکشد.

ترامپ از مدت‌ها پیش از توافقنامه سال ۲۰۱۵ انتقاد می کند و اصرار دارد که آمریکا باید هرچه سریعتر از آن خارج شود.

پیش از این نیز ترامپ توافق آب و هوایی پاریس را یک «فاجعه کامل» برای آمریکا توصیف کرد و گفته بود که این توافق ثروت هنگفتی از آمریکا را به کشورهای خارجی مسئول بیشترین آلودگی جهان انتقال داده است.

سطح بودجه آب و هوایی به طور آشکار در توافق پاریس مشخص نشده است. اما در کنار این توافق، کشورهای توسعه یافته می‌بایست تا سال ۲۰۲۰، مبلغ ۱۰۰ میلیارد دلار به کشورهایی که توسعه‌نیافته‌اند کمک کنند تا آنها بتوانند خودشان را با تکنولوژی‌ها و تغییرات صنعتی لازم سازگار کنند که این کمک‌ها ترکیبی از کمک‌های دولتی و عمومی است.

آمریکا در سال 2017 به سازمان ملل اعلام کرده بود که در سال 2019 به طور رسمی از این پیمان بین المللی خارج می شود اما تا آن زمان در جلسات شرکت خواهد کرد.