به گزارش افکارنیوز،

میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا امروز سه شنبه اعلام کرد هنوز دلیلی موجه که فایده خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) را شرح دهد، نشنیده است.

اخبار بین الملل- او در یک کنفرانس فناوری که از طریق اینترنت برگزار شده بود، گفت: تاکنون کسی برای من ارزش افزوده برگزیت را توضیح نداده است؛ هیچ کس، حتی نایجل فراژ.

نایجل فراژ که اوایل سال جاری میلادی حزب برگزیت را تأسیس کرد، چهره‌ای کلیدی در پرونده خروج انگلیس از اتحادیه اروپا محسوب می‌شود.

بارنیه در ادامه تصریح کرد: جایی که برگزیت، بزرگترین ریسک و مشکل را با خود ایجاد می‌کند، ایرلند است؛ چرا که این منطقه در مرکز نگرانی‌ها و نیز مسأله مرز بین دو منطقه جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی قرار دارد.

وی همچنین گفت: نگرانی‌هایی در خصوص در خطر قرار گرفتن صلح در منطقه و تضعیف پیمان بلفاست (میان طرف‌های درگیر در ایرلند شمالی و ایرلند) وجود دارد.

در صورت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، هنوز باید گفتگو‌ها برای آینده تجارت میان این کشور و اتحادیه اروپا انجام شود.

بارنیه در این خصوص گفت: اروپا آماده است تا این گفتگو‌ها را به محض تصویب توافقنامه برگزیت آغاز کند.

اتحادیه اروپا و لندن به تازگی به یک توافق دست یافته بودند که طبق آن خروج انگلیس را از این اتحادیه تسهیل می‌کرد؛ اما در پی به تصویب نرسیدن این مسأله در پارلمان انگلیس، این کار به حال تعلیق درآمد و اکنون قرار است در انگلیس در ماه دسامبر انتخابات برگزار شود؛ انتخاباتی که نخستین بار است از سال ۱۹۲۳ در این ماه برگزار می‌گردد.