به گزارش افکارنیوز،

رسانه های افغانستان، «عبدالله عبدالله» امروز یکشنبه در یک گردهمایی در کابل گفت: باز شماری دو هزار و ۴۰۰ صندوق رای که  از روز گذشته آغاز شده است، در سیستم بیومتریک وجود ندارد و براساس اعلام قبلی کمیسیون این  آرا دارای اعتبار نیست.

اخبار بین‌الملل- وی تاکید کرد: علاوه بر آن ۳۰۰ هزار رای دیگر نیز در کمیسیون انتخابات که قبل از ساعت ۷ صبح  ششم مهرماه و یا بعد از ساعت ۱۷ همان روز در صندوق انداخته شده، باید باطل اعلام شود.

عبدالله به کمیسیون انتخابات هشدار داد که اگر خلاف دستورالعمل های قبلی کمیسیون به صورت غیر قانونی به بازشماری آرا ادامه دهند، اقدامات مسالمت آمیز دیگری علیه این موضوع خواهد داشت.

وی تاکید کرد که دیگر مانند انتخابات سال ۱۳۹۳ به هیچ معامله ای تن نخواهد داد و به کمتر از به کرسی نشستن آرای پاک مردم قناعت نخواهد کرد.

عبدالله با بیان اینکه روز برگزاری انتخابات شاهد تخلفات گسترده در سرتاسر افغانستان بود، ادامه داد: در چند روز گذشته تصمیمی از سوی کمیسیون مبنی بر بازشماری ۳۰۰ هزار رای بدون بیومتریک اتخاذ شد و موضوع این است که این آرای بدون بیومتریک از کجا آمده و آیا این واقعی است یا خیر.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان  روز ۶ مهرماه برگزار شد و قرار بود نتیجه اولیه آن در ۲۷ مهرماه و نتیجه نهایی در ۱۶ آبان اعلام شود، اما به دلیل مشکلات متعدد موجود در کمیسیون انتخابات، ارائه گزارش نتیجه اولیه انتخابات به ۲۳ آبان و نتیجه نهایی به آذر ماه موکول شد و این درحالی است که برخی رسانه های افغانستان از احتمال تعویق مجدد زمان بندی اعلام شده نتایج انتخابات ریاست جمهوری خبر داده اند.