به گزارش افکارنیوز،

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز (یکشنبه) در مراسم هشتاد و یکمین سالگرد درگذشت «مصطفی کمال آتاتورک» مؤسس جمهوری ترکیه در آنکارا شرکت کرد.

اخبار بین‌الملل- به نوشته خبرگزاری آناتولی ترکیه، در این مراسم که در کنار محل دفن آتاتورک برگزار شد، «کمال قلیچ دار اوغلو» رئیس حزب جمهوری و «مرال آکشنر» رئیس حزب «ایی» و نمایندگان دیگر احزاب و فرماندهان ارتش و مسئولان ترکیه نیز حضور داشتند و اردوغان تاج گلی به شکل پرچم ترکیه را در محل دفن آتاتورک قرار داد.

رئیس‌جمهور ترکیه سپس در سخنان پس از تمجید و بزرگداشت آتاتورک، مدعی شد که در سه عملیات نظامی ترکیه امنیت ۸۱۰۰ کیلومتر مربع در خاک سوریه تأمین شده و ۳۶۵ هزار پناهنده سوری توانسته‌اند از ترکیه به کشورشان بازگردند.

منظور اردوغان عملیات «سپر فرات» در ۲۴ دسامبر ۲۰۱۶ (ششم دی ماه ۹۵) و عملیات «شاخه زیتون» در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸ (۳۰ خرداد سال ۹۷)  و عملیات «چشمه صلح» که از نهم اکتبر گذشته (۱۷مهر) آغاز شده، است.

او در ادامه بار دیگر گفت که ترکیه با تهدیدات اقتصادی و نظامی به خصوص از طرف خاک سوریه مواجه است و تا کنون توانسته در مقابل تمامی «توطئه‌ها» ایستاده و آنها را از بین ببرد.