به گزارش افکارنیوز،

همزمان با اتمام مهلت اجاره دو منطقه الباقوره و الغمر اردن به رژیم صهیونیستی، ارتش این رژیم ورودی الغمر را منطقه بسته نظامی اعلام کرد.

اخبار بین‌الملل- «الباقوره» در شمال اردن و «الغمر» در جنوب این کشور واقع شده و طبق یکی از بندهای توافقنامه «وادی عربه» که در سال ۱۹۹۴ میان اردن و رژیم صهیونیستی امضاء شد، این دو منطقه به مدت ۲۵ سال به این رژیم واگذار شد.

طبق یکی از بندهای توافق، اجاره دو منطقه می‌تواند برای ۲۵ سال دیگر نیز تمدید شود؛ مگر اینکه یکی از طرفین از یک سال قبل اعلام کند که حاضر به تمدید نیست. «عبدالله دوم» شاه اردن سال گذشته اعلام کرد که قرارداد اجاره این مناطق به رژیم صهیونیستی که در الحاقیه توافقنامه صلح وادی‌عربه آمده، به پایان رسیده است.

امروز قرار است «أیمن الصفدی» وزیر خارجه اردن کنفرانس مطبوعاتی به منظور اعلام پایان اجاره این مناطق به رژیم صهیونیستی، برگزار کند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که ارتش این رژیم جاده‌ها و راه‌های منتهی به منطقه الغمر و الباقوره را مسدود کرده و از ورود صهیونیست‌ها به این منطقه جلوگیری می‌کند.

کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی نیز گزارش کرد که کشاوزران صهیونیست پنج‌شنبه گذشته نامه‌هایی از مقامات این رژیم درباره ممنوعیت ورود به الباقوره و الغمر از ابتدای روز یکشنبه دریافت کرده‌اند.

کانال مذکور در صفحه توئیتری خود نیز فیلمی را منتشر کرد که نشان می‌داد صهیونیست‌ها در حال ترک منطقه الباقوره هستند.